Sparta - Dynamo Moskva 5:4 SNSparta a Třinec vyhrály v přípravě

Praha/Davos

Hokejisté pražské Sparty zdolali v přípravném utkání v pauze pro olympijské hry v Pchjongčchangu Dynamo Moskva 5:4 po samostatných nájezdech. Soupeře z Kontinentální ligy zdolal i Třinec, který na turnaji Hockey Summit v Davosu zvítězil nad Dinamem Riga 2:1 rovněž po samostatných nájezdech.

Sparta v Tipsport areně představila poprvé posilu z čínského Kunlunu z KHL, lotyšského obránce Arturse Kuldu, který se uvedl gólem a asistencí. Pražané prohrávali 0:2, 2:3 i 3:4, ale o vyrovnání se postaral v 51. minutě právě Kulda. V rozstřelu rozhodl Dominik Uher.

Třinec v Davosu prohrával od 27. minuty po brance obránce Uvise Janise Balinskise, ale v úvodu třetí třetiny vyrovnal David Cienciala a při nájezdech rozhodl Ondřej Kovařčík. Oceláře ještě čeká v sobotu duel s Magnitogorskem a v neděli s domácím Davosem.

Přípravný hokejový zápas:
HC Sparta Praha - HK Dynamo Moskva 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1)
Branky: 32. Klimek, 34. Pech, 42. Jarůšek, 51. A. Kulda, rozhodující sam. nájezd Uher - 12. Volkov, 24. Zlobin, 40. Tarasov, 45. Těreščenko.