Rubriky:

Ostatní

Živě

Příští hokejová Liga mistrů zná už 14 účastníků

11. března 2018 17:19 - Zug

O čtrnácti z 32 účastníků příštího ročníku hokejové Ligy mistrů je jasno po skončení základních částí soutěží v Česku, Finsku, Švédsku, ve Švýcarsku, v Německu a v EBEL. Z české extraligy už mají jistou účasti vítěz základní části Plzeň a druhý Hradec Králové. Z Finska se kvalifikovaly tři celky - Jyväskylä jako obhájce trofeje a na základě dlouhodobé části Liigy Kärpät Oulu a TPS Turku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pět účastníků má stejně jako Finsko také Švédsko, odkud se zatím kvalifikovaly Växjö a Djurgaarden. Ze Švýcarska jsou to Bern s Zugem, z Německa EHC Mnichov s Eisbären Berlín a z EBEL Vídeň se Salcburkem. Jako vítěz Kontinentálního poháru si už v lednu zajistil účast Junosť Minsk.

Na základě výsledků v play off se do soutěže ještě dostanou tři celky ze Švédska, po dvou z Česka, Finska a Švýcarska a po jednom z Německa a z EBEL. Doplní je po jednom nejúspěšnějším celku ze soutěží ze Slovenska, Běloruska, Norska, Velké Británie, Dánska, Francie a Polska.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.