Hokejová dvacítka deklasovala v přípravě švédský výběr

STOCKHOLM

Česká hokejová dvacítka deklasovala v páteční generálce na mistrovství světa ve Švédsku kombinovaný výběr celku tamní třetí nejvyšší soutěže Haninge a juniorů Djurgaardenu 10:3. Hattrickem k tomu přispěl David Kuchejda, čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal Lukáš Vantuch a gól a tři asistence zaznamenal Michal Řepík.

Čeští hokejisté do 20 let během přípravy na MS ve Švédsku.

Česká dvacítka zahájila kanonádu v 11. minutě, kdy otevřel skóre Vantuch. V úvodním dějství se trefil ještě Kuchejda a v druhém přidali čeští hráči dalších šest branek. V 49. minutě zvýšil Frolík už na 10:0, ale kombinovaný stockholmský výběr pak třemi góly zmírnil porážku.

Do šampionátu vstoupí svěřenci Vladimíra Bednáře v úterý v Moře proti Rusku.

Česko '20' - kombinovaný výběr Haninge a Djurgaarden '20' 10:3 (2:0, 6:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 11. Vantuch (Černý, Hanzal), 18. Kuchejda (Řepík), 24. Černý (Vantuch, Trončinský), 28. Kuchejda (Trončinský), 31. Poživil (Kindl, Řepík), 34. Řepík, 38. Vantuch (Sobotka, Svoboda), 40. Rákos (Černý, Vantuch), 48. Kuchejda (Hanzal, Řepík), 49. Frolík (Kindl, Pospíšil) - 52. Nyman (Fordlander), 54. Lindström (Andersson), 54. Fordlander (Sundberg, Karlenius). Rozhodčí: Lindqvist - Johansson, Ekholm (všichni Švéd.). Vyloučení: 11:11, navíc Kudělka 10 min. a do konce utkání - Dobrowolski 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.
Sestava ČR: Pavelec - Poživil, Kindl, Vojta, Suchý, Kolarz, Kudělka, Trončinský, J. Bartoň - Řepík, Kuchejda, Hanzal - Svoboda, Sobotka, Káňa - Pospíšil, Frolík, Voráček - Vantuch, Rákos, Černý. Trenér: Vladimír Bednář.