Rubriky:

Reprezentace

Hokejová dvacítka má další posilu ze zámoří. Ve hře je i Chytil

12. prosince 2018 15:26 - Praha

Českou hokejovou dvacítku na nadcházejícím juniorském mistrovství světa v Kanadě posílí i útočník Martin Kaut, který působí na farmě Colorada v nižší zámořské soutěži AHL. Trenér Václav Varaďa před dnešním odletem evropské části výběru na soustředění do zámoří potvrdil, že vedení Avalanche start bývalého hráče Pardubic na šampionátu odsouhlasilo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Martin se k nám připojí 19. prosince," uvedl Varaďa pro TV hokejka.cz. Již dříve zástupci českého hokeje potvrdili, že Detroit na šampionát uvolní útočníka Filipa Zadinu, který také hraje na farmě v AHL. Zadina se k mužstvu připojí den po Kautovi.

Slibně vypadá i start Martina Nečase, jenž po sedmi zápasech v NHL v dresu Caroliny také putoval na farmu. "Věřím, že během pár dní budeme vědět, jak na tom je a kdy by se mohl hlásit na kempu," uvedl Varaďa.

Teoreticky je stále ve hře i příjezd Filipa Chytila, který ale nastupuje za New York Rangers v NHL.

Příprava proti Slovákům a USA

Česká dvacítka se v příštích dnech bude připravovat v Nanaimu. Součástí kempu budou i dvě přípravná utkání: 19. prosince se Slováky a 22. prosince proti USA.

Na turnaji se Varaďův výběr, který obhajuje čtvrté místo, v základní skupině utká se Švýcarskem, Ruskem, Kanadou a Dánskem. Mistrovství začne 26. prosince.

"Doufám, že se nám v kempu podaří tým naladit na vítěznou notu a že turnaj odehrajeme dobře. A porveme se o výsledek," přál si Varaďa. "Tým máme slušný. Bude záležet na tom, jak se vše sejde a jak nás turnaj zastihne v aktuální formě. Doufám, že nám to půjde, bude se nám dařit a po skončení si budeme moct říct, že jsme udělali vše," uvedl obránce Jakub Galvas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace