Rubriky:

Reprezentace

Marek na hokejové MS nemyslí, nechce být zklamaný

9. února 2007 09:42

Už dva měsíce se hokejový útočník Jan Marek cítí po vleklých zdravotních potížích dobře. Jeho Magnitogorsk se navíc pohybuje na špici tabulky, nechyběl ani v nominaci pro LG Hockey Games. "Uvidíme, jestli dostanu pozvánku na soustředění před mistrovstvím světa," říká český forvard v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Téměř polovinu sezóny vás limitovaly zdravotní potíže, už jsou pryč?
Musím to zaklepat. Beru léky na imunitu, hodně držím vitamínové kůry a po sérii neustále se vracejících nachlazení se konečně cítím dobře. Od Vánoc nebyl žádný problém, můžu se soustředit na hokej.

Jak se vede v Magnitogorsku?
Hrajeme na špici tabulky, já se ale poslední dobou gólově zasekl. Ještě víc mě trápí, že neklape souhra s Jardou Kudrnou. Jsme z toho oba trošku smutní, představovali jsme si to jinak. Kamarádství nám funguje, ale asi nejsme typy, které si na ledě sednou. Snažíme se na tom pracovat, jenže chybí tomu především lehkost.

Co na to říká trenér?
Sami jsme za ním šli, jestli by nebylo lepší, kdyby nás dal od sebe. Vyhověl nám pro jednu třetinu, ale pak nás dal zase dohromady. Zřejmě myslí, že hrajeme dobře. Pořád tedy tvoříme s Kuleminem první útok, ale když se hra stahuje na tři lajny, tak jdu na křídlo ke Kajgorodovovi, s nímž si vyhovím daleko víc.

Kdo byl pro vás v kariéře ideálním spoluhráčem?
Asi Petr Ton, s nímž jsem prožil ve Spartě tři báječné sezóny. Chybíme jeden druhému. Jsme spolu často v kontaktu, bavíme se o tom. Mně v Rusku teď ten jeho smysl pro nahrávku i kombinaci často chybí.

Nedoporučujete ho do Magnitogorsku?
Už se mě na Tona ptali, v tom okamžiku se mi rozsvítily oči, jenže nakonec přišel z Česka právě Kudrna. Je to fajn kluk, jen si s ním nějak nerozumím v hokejové kombinaci. Snad ještě najdeme způsob, jak si společně dobře zahrát.

Spojujete s Ruskem i svou další hokejovou budoucnost?
Magnitogorsk má zájem, abych tam zůstal i na příští sezónu, ale teď převzalo moje práva v NHL Los Angeles a to by mohla být nová příležitost. Jenže to bych musel něco zahrát na mistrovství světa, abych dostal šanci odejít do zámoří.

V minulém roce jste vyhrál kanadské bodování extraligy, ale z reprezentační nominace na šampionát do Rigy v posledním okamžiku vypadl. Cítíte letos větší šanci jet na mistrovství?
Po loňské zkušenosti na šampionát raději nemyslím, abych nebyl zase zklamaný. Jsem rád, že v sezóně dostávám hodně příležitosti a nějakým způsobem snad i důvěru trenérovi vracím. Uvidíme, jestli dostanu pozvánku na soustředění před mistrovstvím světa a jak zvládnu ty poslední zápasy před cestou do Moskvy.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace