Rubriky:

Reprezentace

Víkend vylepšil Hadamczikovi náladu

12. února 2007 08:43 - STOCKHOLM/PRAHA

Po zklamání z debaklu 1:6 se Švédy zlepšila víkendová utkání ve Stockholmu náladu kouče českého reprezentačního týmu Aloise Hadamczika. "S Finy jsme tu sehráli výborný zápas a na ledě dominovali. Taky proti Rusům měli kluci víc ze hry a předváděli znovu nadprůměrný výkon, jen v druhé polovině jsme s nimi chtěli hrát až moc otevřeně," hodnotil pro Právo kouč.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Těšilo ho, že se mužstvo poučilo z vysoké porážky od Švédů. "Rázně jsme si řekli, jak se nedá hrát a že obranné úkoly platí pro všechny, že i za nepříznivého stravu nelze zápas jen odbruslit. V tom utkání chyběly emoce, zarputilost nebo touha porazit soupeře v každém minisouboji, ale víkendové vystoupení naštěstí všechny tyto věci už přinesla," tvrdil Hadamczik, podle nějž hráči včas pochopili, že když bojují a jdou štěstí naproti, tak to přináší góly a rodí se dobré výsledky.

"Spousta hráčů ukázala, že do reprezentace patří. Měli výborné nasazení a příkladný přístup," řekl Hadamczik, jenž tak na vystoupení mužstva našel spíš pozitiva. "Když tedy pominu ten čtvrtečné nezdar se Švédy, rozhodně mě mužstvo na akci nezklamalo, protože v přípravném utkání v Jönköpingu zvládlo i s domácím celkem rovnocennou partii a jen nemělo tolik štěstí, které bylo potřeba k vítězné koncovce prodloužení," uvedl Hadamczik.

Národní tým podle něj mohl uhrát ve Stockholmu ještě lepší výsledek. "Není důležité, jestli nám ta víkendová utkání spravila chuť. Je to o formě hráčů a o tom, kdo si řekne o reprezentační dres, o tým pro mistrovství světa. Ukázalo se, že kdyby jezdil pohromadě takový kádr jako byl ve Švédsku doplněný o některé aktuálně marodící hráče jako jsou Hlinka či Sýkora, tak by uhrával dobré výsledky," sdělil ČTK Hadamczik.

Martin Kézr, Právo

Zrušit