Rubriky:

Reprezentace

Hokejisté se sešli v Kravařích, Čechmánek bloudil

25. března 2007 21:07 - KRAVAŘE

Gólman Roman Čechmánek v neděli málem propásl úvodní sraz hokejové reprezentace před mistrovstvím světa, když cestou na tréninkový kemp v Kravařích zabloudil. Správným směrem ho po telefonické navigaci poslal až asistent Pavel Marek, třinecký brankář se proto půl hodiny před začátkem prvního tréninku nakonec objevil v hale.

Tým ani tak nebyl kompletní. Z šestnácti hráčů, které kouč Alois Hadamczik do první fáze přípravy před šampionátem pozval, se nakonec omluvil i třinecký útočník Zdeněk Skořepa. Na kravařském ledě budou do čtvrtka trénovat jen dva gólmani a tři nekompletní pětky, ale to podle Hadamczika není problém. "Více hráčů jsem nechtěl brát, protože mi připadalo nefér některé po pár dnech poslat domů. Chci, aby všichni odehráli aspoň dva zápasy," řekl Hadamczik novinářům.

V kádru jsou zatím zkušení borci typu Josefa Straky nebo Jaroslava Bednáře, ale i nastupující generace, kterou představují třeba Martin Růžička ze Znojma se zlínskými útočníky Martinem Záhorovským a Pavlem Kubišem. Hadamczik tvrdí, že žádný z patnácti mužů nemá jisté místo. "Těm klukům nejde říct dopředu, co bude a nebude. Rozhodne jejich výkonnost. Člověk musí umět žít v konkurenci, očekávám, že každý hráč podá maximální výkon," řekl Hadamczik.

Podle něj nejsou bez šancí ani mladíci bez reprezentačních zkušeností. "Pro mladé je to možnost zabudování - viz Irgl, Hubáček, kteří si loni vybojovali mistrovství světa. A hlavně, když někdo nezůstane, není to žádná ostuda. Ti hráči, co jsou tady, odehrají zápasy proti Švýcarsku a uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet," naznačil Hadamczik.

Brankářská jednička do dvou týdnů 

Další nová jména se k výběru připojí až příští pondělí na dalším soustředění v Prostějově. To už Hadamczik nominuje minimálně hráče z kádrů vyřazených semifinalistů české extraligy a možná také krajánky ze Švýcarska. Pokud vypadne Liberec, reprezentační pozvánku zřejmě obdrží i gólman Milan Hnilička, který má s Čechmánkem svést bitvu o post jedničky.

"To není o souboji, to je o tom, co prospěje týmu. Oba jsou i přes svůj věk ambiciózní a chtějí být prvními gólmany," řekl Hadacmzik, jenž chce o pozici brankářské jedničky rozhodnout do čtrnácti dnů. "Může to být ale i za týden. Je těžké se rozhodnout, někdo třeba může onemocnět nebo mít zdravotní problémy a zase tolik gólmanů na pozici jedničky nemáme," doplnil kouč.

Jako první prověří reprezentanty před šampionátem Švýcarsko. Dva přátelské zápasy se 5. a 6. dubna odehrají v Olomouci a v Prostějově.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace