Osmnáctka porazila v prvním zápase MS Švýcarsko 4:2

TAMPERE

Čeští hokejisté do osmnácti let vstoupili do mistrovství světa ve Finsku vítězstvím 4:2 nad Švýcarskem. Svěřenci trenérů Martina Pešouta a Jiřího Šejby sice s nevyzpytatelným soupeřem inkasovali jako první, ještě do první přestávky však vyrovnali a zápas rozhodli třemi góly v druhém dějství.

Ilustrační foto

Český tým ve čtvrtek dostal v Tampere oba góly v oslabení, brankáře Marka Bendu překonal hned v první přesilovce v 9. minutě Luca Cunti. Vyrovnání zařídil v 18. minutě Tomáš Knotek a po přestávce čeští mladíci zlomili odpor Švýcarů třemi góly během necelých devíti minut.

Všechny branky padly za nestejného počtu hráčů na ledě. Nejprve Vladimír Roth v oslabení poslal Pešoutovy svěřence do vedení a poté Štěpán Novotný a Tomáš Kubalík zvýšili skóre v přesilovkách. V třetí části ještě v 53. minutě Yannick Blaser trefou ve dvojnásobné přesilovce vykřesal naději pro Švýcary, ale český tým zvrat nepřipustil.

Dalším soupeřem české osmnáctky ve skupině B bude v sobotu od 14:00 Slovensko.

MS v hokeji '18' - skupina B
Česko - Švýcarsko 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Knotek (Karpov, Hertl), 27. Roth (Růžička), 31. Novotný (Kundrátek), 36. Kubalík (Růžička) - 9. Cunti (Schommer, Moser), 53. Blaser (Cunti). Rozhodčí: Smith (USA) - Orelma (Fin.), Vasko (Běl.). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0.
Sestava Česka: Benda - Roth, Jebavý, Štich, Ostrčil, Kundrátek, Hertl, Jordán - Kubalík, Růžička, Kachlík - Novotný, Roman, Stoklasa - Szturc, Knotek, Karpov - Bartošek, Červený, Valchař. Trenéři: Pešout a Šejba.
Skupina A
Kanada - Německo 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
Branky: 1. Stamkos, 3. Bastien, 7. Arniel, 34. Gillies, 38. Schenn, 51. Doughty, 54. Sutter - 14. Buchwieser, 30. Geiger, 47. Flaake.
Rusko - USA 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 18. Filatov, 25. Korostin, 49. Averin, 53. Kagarlickij, 60. Lukjančikov - 4. a 55. O'Brien, 38. Schroeder.