Rubriky:

Reprezentace

Finové mají v nominaci na zápasy s ČR šest hráčů z NHL

16. dubna 2007 20:43 - HELSINKY

Už se šesti posilami ze zámořské NHL by měli nastoupit finští hokejisté tento týden v duelech o třetí místo v Euro Hockey Tour proti České republice. Kouč Erkka Westerlund má v nominaci brankáře Fredrika Norrenu z Columbusu, obránce Lasseho Kukkonena z Philadelphie a útočníky Tuoma Ruutua a Toni Salmelainena z Chicaga, Nika Kapanena z Phoenixu a Villeho Peltonena z Floridy.

Nově tým doplnili finalisté finské ligy. Z mistrovského Kärpätu Oulu byli povoláni bek Jukka Laamanen a útočníci Jari Viuhkola, Janne Pesonen a, Mika Pyörälä. Z poraženého Jokeritu Helsinky dostali pozvánku zadák Sami Lepistö a kanonýr Jani Rita.

Finové se utkají s českým týmem ve čtvrtek v Helsinkách a potom o dva dny později v pražské Sazka Aréně. Generálkou pro výběru Suomi před světovým šampionátem v Moskvě bude v úterý 24. dubna v Tampere zápas s Kanadou.

Nominace Finska na duely o 3. místo v Euro Hockey Tour:
Brankáři: Fredrik Norrena (Columbus/NHL), Tuukka Rask (Ilves Tampere), Sinuhe Wallinheimo (Jyväskylä)
Obránci: Teemu Aalto, Tuukka Mäntylä (oba Tappara Tampere), Aki-Petteri Berg (TPS Turku), Lasse Kukkonen (Philadelphia/NHL), Jukka Laamanen (Kärpät Oulu), Arto Laatikainen (Blues Espoo), Sami Lepistö (Jokerit Helsinky), Pekka Saravo (Lulea/Švéd.), Toni Söderholm (Bern/Švýc.)
Útočníci: Jari Viuhkola, Janne Pesonen, Mika Pyörälä (všichni Kärpät Oulu), Tuomo Ruutu, Tony Salmelainen (oba Chicago/NHL), Sean Bergenheim, Tomi Kallio (oba Frölunda/Švéd.), Ville Leino, Antti Pihlström (oba Hämeenlinna), Niko Kapanen (Phoenix/NHL), Petri Kontiola (Tappara Tampere), Esa Pirnes (Färjestad/Švéd.), Jukka Hentunen (Lugano/Švýc.), Ville Peltonen (Florida/NHL), Timo Pärssinen (Timra/Švéd.), Jani Rita (Jokerit Helsinky)

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace