Rubriky:

Reprezentace

Hokejová reprezentace otevře sezónu proti Německu

5. června 2007 09:46 - PRAHA

První reprezentační akcí nové hokejové sezóny bude týdenní karlovarské soustředění začínající 29. srpna a završené dvěma mezistátními zápasy s Německem, 1. září v Ústí nad Labem a o den později v Karlových Varech.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Už za týden musí reprezentační trenér hokejistů Alois Hadamczik předložit výkonnému výboru složení realizačního týmu pro příští sezónu. „Neočekávejte velké změny, chci dál pracovat s asistenty Palečkem a Musilem. Na střídačce si rozumíme, s oběma jsem o tom již mluvil,“ říká Hadamczik.

Paleček už nemá žádné závazky v klubech a může být tak národnímu týmu k dispozici celý rok, Musil by se pak znovu připojil až před MS. „Rád bych, aby mi výkonný výbor ten model posvětil, ještě předtím se sejdu s manažerem reprezentace Kusým, abychom se pobavili o fungování národního týmu,“ doplňuje kouč.

Česká pojišťovna cup byl ze zářijového termínu přesunutý na duben příštího roku a bude tak nově uzavírat seriál Euro Hockey Tour, který začne 8.-11. 11. turnajem Karjala ve Finsku. V předvánočním čase proběhne v Rusku Channel 1 cup, už 11. 12. ale národní tým zve do pražské Sazka Arény k přípravě Slováky a o dva dny později tam sehraje i úvodní utkání moskevského turnaje proti Švédům.

Na začátku roku 2008 se zřejmě uskuteční Hadamczikova inspekční cesta za oceán, protože nová smlouva s NHL umožňuje evropským zemím kontaktovat své hráče v zámořské lize pouze v termínu 1. ledna až 15. února. „Když bychom s nimi chtěli mluvit jindy, musíme mít vysloveně souhlas generálního manažera klubu,“ říká kouč.

Od 7. do 10. 2. reprezentace absolvuje švédské LG Hockey Games, přičemž jejich první utkání sehrajeme ve Finsku. Soustředění před MS 2008 je stejně jako letos rozděleno do čtyř fází, přičemž ta první začne 24. března. V termínu 9.-11. dubna vyrazí národní mužstvo ke dvěma střetnutím do Švýcarska, od 17. do 20. dubna se v Liberci uskuteční ČP cup a už 25. dubna odletí reprezentanti do Kanady, kde v Quebeku 2. května startuje MS a v základní skupině nás tam čekají Rusko, Dánsko a Itálie.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.