Rubriky:

Reprezentace

Dvacítce chybí na turnaji Květoň

8. listopadu 2007 08:55 - PRAHA

Ostrý test před světovým šampionátem, který začne už za sedm týdnů v Pardubicích a Liberci, podstoupí čeští hokejisté do 20 let na Turnaji čtyř zemí ve Vaase. Dnes tam hrají s domácími Finy, o víkendu pak s Ruskem a Švédskem.

Kouč Miloslav Hořava se musí obejít nejen bez hráčů působících v cizině, ale na poslední chvíli z nominace vypadl i nejproduktivnější z hokejistů této věkové kategorie v extralize, třinecký Květoň. „Má bohužel problémy s rukou, chodí celý týden na rehabilitace,“ říká trenér, podle něhož proces hledání hráčů už přechází do fáze konsolidace týmu.

„Chceme vidět, jak obstojí v konfrontaci s evropskou špičkou,“ tvrdí Hořava, který přiznává, že řada hráčů z aktuální sestavy se objeví i na šampionátu.
„V nejvyšší domácí soutěži dospělých docela pravidelně nastupují Růžička, Zohorna, Szturc, Kuběna, občas i Kubalík či Ondráček,“ vypočítává kouč s tím, že z domácích zdrojů je vedle nominovaných ve hře kladenský útočník Kazatel, možná i litvínovský Maxa a obránce Suchý ze Sarezy.

„Pozorně taky sledujeme, jak si vedou naši kluci v zámoří,“ říká Hořava s tím, že ze severoamerických juniorských soutěží nechce brát hokejisty, kteří nejsou lepší než ti z domácích klubů. „Ze zámoří vezmeme jen úplnou špičku.“

Start na šampionátu by se z krajánků mohl týkat brankářů Neuvirtha (Plymouth) a Kováře (Oshawa), obránců Prokopa (Shawinigan) se Štichem (St. John) a útočníků Voráčka (Halifax), M. Látala (Prince Edward Island), Stielera (Swift Current), Bartka (Brandon) i nyní aktuálně zraněného Frolíka (Rimouski). „Chtěli bychom určitě i Tlustého, který se ale letos objevil už i v NHL, ale s jeho uvolněním může Toronto dělat problémy,“ tuší Hořava.

Nominace ČR do 20 let:
Daneček (Třinec), Cikánek (Kladno) – Višňák, Jebavý (oba Slavia), Kajínek (Liberec), L. Martinec (Plzeň), Bořuta (Zlín), Kundrátek (Třinec), P. Zíb (Č. Budějovice), Kubát (Litvínov) – Kubalík (Plzeň), Strapáč, Szturc (oba Vítkovice), Kuběna (K. Vary), Hampl (Třinec), V. Růžička, Sklenář (oba Slavia), Ondráček (Zlín), Zohorna, Semorád (Pardubice), R. Meidl (Olomouc), Valský (Kladno).

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit