Rubriky:

Reprezentace

Čeští hokejisté skončili na Karjale třetí, vyhráli Rusové

11. listopadu 2007 19:59 - HELSINKY

Čeští hokejisté obsadili na turnaji Karjala třetí místo. Rozhodla o tom těsná výhra švédského týmu nad domácím Finskem 1:0 v závěrečném utkání. Tento výsledek zároveň pomohl k obhajobě prvenství Rusku, Švédové skončili druzí. Českému výběru zajistilo třetí pozici vítězství v úvodním zápase s Finskem. Na tým pořadatelské země, který od roku 1996 vyhrál devět ročníků z celkových dvanácti, zbylo poslední čtvrté místo.

Severské derby bylo téměř přesnou kopií duelu z loňského ročníku turnaje, jen s tím rozdílem, že jediný gól vstřelili Švédové až v třetí třetině. Velice blízko vedení přitom bylo dvakrát v druhé části Finsko. Santalova teč skončila v 32. minutě na tyčce Livovy branky a konstrukce pomohla švédskému brankáři i o pět minut později, kdy po jeho chybě střílel v pádu do opuštěné klece Laaksonen.

Jedinou brankou tak rozhodl po chybě Finů ve středním pásmu ve 44. minutě Ekman, když z ideální pozice mezi kruhy prostřelil po ledě Markkanena. Domácím nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře.

Finové hráli v nedělním souboji o celkové vítězství, neboť při výhře v normální hrací době by měli nad Rusy navrch zásluhou sobotního vítězství 2:1. Úvodní zaváhání s českým týmem je však poslalo až na dno tabulky.

Finsko - Švédsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 44. Ekman (Videll). Rozhodčí: Poljakov (Rus.) - Fonselius, Orelma (oba Fin.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 10 011.
Finsko: Markkanen - Saravo, Laamanen, Väänänen, Niinimaa, Aalto, Laatikainen, Puistola, A.-J. Niemi - Hentunen, Hahl, Pyörälä - Leino, Santala, Pesonen - Koivisto, Immonen, Laaksonen - Rita, Pirnes, Osala. Trenéři: Doug Shedden, Jukka Jalonen a Timo Lehkonen.
Švédsko: Liv - Akerman, K. Jönsson, Lindgren, Lindström, Fernholm, Holmqvist, Hallberg - Ekman, Warg, Videll - Berglund, Andersson, Hörnqvist - Weinhandl, Wallin, Martensson - Nordqvist, Ledin. Trenéři: Bengt-Ake Gustafsson a Roger Rönnberg.

Konečná tabulka turnaje Karjala a průběžná tabulka Euro Hockey Tour:
1.Rusko320018:46
2.Švédsko320016:56
3.Česko310026:103
4.Finsko310024:53
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace