Rubriky:

Reprezentace

Nemocný Hrdina se k hokejistům nepřidá

6. února 2008 13:36 - PRAHA

Hokejovou reprezentaci nedoplní na turnaji LG Hockey Games nemocný centr švédského HV 71 Jan Hrdina. Trenér Alois Hadamczik tak na třetí akci Euro Hockey Tour musí složit sestavu z třiadvaceti hráčů, kteří ve středu ještě trénovali v Praze už i s útočníkem Janem Bulisem.

K úvodnímu duelu turnaje proti Finům do Tampere vyráží národní tým leteckým speciálem ve čtvrtek a už čtyři hodiny po přistání nastoupí na led pod vedením nově určeného kapitána Hamra. „Hrdina se měl k mužstvu přidat sice až v pátek ve Stockholmu, ale bohužel mi do telefonu oznámil, že má horečku a bere antibiotika,“ řekl trenér, který tak nechal v mužstvu i pátého debutanta Jánského. „Ve Finsku bude ale v roli třináctého útočníka."

Vedle něj dres národního týmu dnes poprvé obléknou i Benák, Lukeš, Kašpařík, Kůrka. Posledním dvěma uvedeným nováčkům přiřadil kouč do útoku Bulise, jinak nechal sestavu v podobě, kterou nasadil hned při prvním ze čtyř tréninku na pražském ledě. O nasazení gólmanů ale mluvit ještě nechtěl: „Představu mám, ale oznámím ji nejdřív brankářům po večerní poradě," uvedl Hadamczik a k dojmu z tréninků dodal: „Přístup hráčů v přípravě se mi líbil, teď uvidíme, jak budeme stačit soupeřům."

Nejen ve Finsku, ale i při sobotním zápase se Švédy bude mít soupeř výhodu domácího prostředí. „O to náročnější zkouška nás čeká, musíme si proto dát pozor na úvod zápasu. Potřebujeme vyjít z kvalitního výkonu gólmana a dobré obrany, ale jen bránit se v hokeji nedá, takže doufám i v ofenzivní prosazení," uvažoval trenér. „ Dvakrát hrajeme s domácími, což bude určitě těžké. Nesmíme ale dostávát tolik gólů jako na předchozím turnaji a potřebovali bychom, aby vycházely brejky a přesilovky,“ uvedl útočník Jan Marek.

Předpokládaná sestava proti Finům:
Hnilička (Duba) – Melichar, Hamr, Sičák, Žižka, Krstev, Čáslava, Benák, Černošek – Klepiš, Marek, Netík – Kůrka, Kašpařík, Bulis – Irgl, Huml, Lukeš – Kumstát, Skuhravý, Rolinek – Jánský

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Podsekce:

 
  • MS do 20 let 2016/2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..