Rubriky:

Reprezentace

Nominaci českých hokejistů doplnil Marek z Magnitogorsku

28. března 2008 11:25 - PRAHA

Útočník Jan Marek z Magnitogorsku doplnil nominaci českých hokejistů, kteří se sejdou v sobotu v Havlíčkově Brodu k prvnímu přípravnému kempu před mistrovstvím světa v Kanadě. Účastník loňského světového šampionátu v Moskvě je dvaadvacátým hráčem kádru, který čekají ve středu v Třebíči a o den později v Havlíčkově Brodu duely s Běloruskem. ČTK o tom v pátek informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Pavel Bárta.

Markův Metallurg prohrál ve čtvrtek na ledě Jaroslavle 1:2 v prodloužení, obhájce titulu tak byl v semifinále vyřazen ve třech zápasech. Osmadvacetiletý centr, který v této sezoně nechyběl ani na jedné ze tří akcí Euro Hockey Tour, je jedním z menšiny zkušených reprezentantů v kádru pro úvod přípravy.

Z původní nominace totiž vypadli útočníci Jaroslav Balaštík, Petr Sýkora a Petr Hubáček, kteří se omluvili ze zdravotních či rodinných důvodů a nebudou bojovat o místo v kádru pro mistrovství světa. Pozvánku naopak dostali brankář Vladislav Koutský a útočníci Libor Pivko, Petr Koukal, Jiří Cetkovský z Pardubic a zlínský Pavel Kubiš.

Nominace českých hokejistů na první přípravný kemp před MS a zápasy s Běloruskem:
Brankáři: Miroslav Kopřiva (Kladno), Vladislav Koutský (Pardubice),
obránci: Josef Hrabal, Petr Čáslava (oba Čerepovec/Rus.), Marek Černošek (Sparta), Tomáš Kundrátek (Třinec), Václav Benák (Plzeň), Tomáš Mojžíš (Novosibirsk/Rus.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),
útočníci: Tomáš Rolinek, Libor Pivko, Petr Koukal, Jiří Cetkovský (všichni Pardubice), Ivan Rachůnek, Pavel Kubiš (oba Zlín), Lukáš Krenželok (Vítkovice), Peter Jánský (Litvínov), Tomáš Netík (Sparta), Josef Straka (Čerepovec/Rus.), Pavel Rosa (Omsk/Rus.), Ladislav Kohn (CSKA Moskva), Jan Marek (Magnitogorsk/Rus.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace