Česká hokejová dvacítka vyhrála turnaj čtyř zemí v Brně

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let porazila ve čtvrtečním finále turnaje čtyř zemí v Brně Rusko 5:3. Branky českého týmu vstřelili Roman, Vincour, Eberle, Káňa a Jebavý.

Čeští mladíci při zápase proti finskému týmu na MS 18 - ilustrační foto.

Už po 37 sekundách hry sice Čerepanov překonal brankáře Furcha, ale potom na dlouho dobu měli střelecké štěstí jen domácí hráči. Z přesilovky pět na tři vyrovnal po devíti minutách Roman a do přestávky ještě zvýšili brankami v rychlém sledu Vincour s Eberlem. Těsně po polovině utkání už aktivnější český celek vedl 5:1 a pohotový Dubrovskij už stihl dvěma góly jen snížit.

V zápase o třetí místo Švédové zásluhou šesti gólů v poslední třetině otočili výsledek severského derby s Finskem na 7:3.

Turnaj čtyř zemí:
Česká republika - Rusko 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Roman, 12. Vincour, 13. Eberle, 26. Káňa, 32. Jebavý - 36. a 42. Dubrovskij, 1. Čerepanov. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1.
Finsko - Švédsko 3:7 (3:1, 0:0, 0:6)
Branky: 2. Rajala, 6. Jalo, 20. Tavi - 51. a 57. Despotovic, 18. Silfverberg, 45. Erkgärds, 49. Hellgren, 51. Viksten, 57. Lander.
Konečné pořadí: 1. Česko 8 bodů, 2. Rusko 6, 3. Švédsko 4, 4. Finsko 0.