Rubriky:

Reprezentace

Šest hokejistů první sraz pod Růžičkou ještě vynechalo, dorazí později

3. listopadu 2008 18:01 - PRAHA

Staronový trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička postrádal na prvním srazu svého týmu šest hráčů. Před přátelským zápasem se Slovenskem a turnajem Karjala Cup do pražské O2 Areny nedorazili Petr Čajánek, Karel Rachůnek, Jaroslav Hlinka, Martin Ševc i obě největší hvězdy Jaromír Jágr a Martin Straka. Ti doplní současný kádr 24 hráčů až v úterý.

"Jarda Jágr, Martin Straka, a dvojice z Dynama Moskva dostali volno, Hlinka se Ševcem hrají ještě dnes švédskou ligu," vysvětlil Růžička absenci šesti svěřenců. "Pro kluky je teď důležitější, aby si vorazili... Dnes šlo navíc jen o to abysme se potkali, ani nepůjdeme pořádně na led. Zítra jsou na programu dva tréninky a ve středu taky, takže připraveni budeme dost," dodal.

U ostatních hráčů šlo hlavně o to, aby se navzájem poznali a seznámili se s představami nového realizačního týmu. V O2 Areně se věnovali hlavně regeneraci a kdo chtěl, mohl si jít krátce zabruslit. Trénovat se bude především v úterý a to ve dvou skupinách. V jedné bude tým, který odehraje přátelák se Slovenskem, ve druhé pak mužstvo připravené pro turnaj ve Finsku. Ti budou trénovat i ve středu v Edenu.

Zápas se Slovenskem bude součástí oslav 100 let českého hokeje a tým se bude chtít před vyprodanou halou pořádně vytáhnout. "Co víc si můžeme přát, než mít při oslavách 100 let vyprodaný stadion a hrát mezistátní utkání se Slovenskem. Přistoupíme k tomu jako k mezistátnímu utkání a budeme chtít do sezóny vstoupit dobře. Chceme vyhrát," vyhlásil hlavní kouč, jenž nedělal tajnosti se sestavou.

"Sestava je přece jasná," pronesl Růžička a vyjmenoval novinářům jednotlivé pětky s tím, že chytat bude Adam Svoboda. "Ale všechno to platí jen do osmé minuty, pak to rozházím," usmíval se šibalsky.

Sestava, která by měla nastoupit proti Slovensku:
A. Svoboda - K. Rachůnek, Krstev, P. Kadlec, Čáslava, Barinka, Blaťák, Ševc, Kutlák - J.Hlinka, M. Straka, Jágr - Červenka, Klepiš, Bednář - Vašíček, Čajánek, Irgl - Rolinek, Marek, L. Čermák.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace