Rubriky:

Reprezentace

Hokejové juniory mrzel inkasovaný gól ve dvojnásobné přesilovce

3. ledna 2009 11:31 - OTTAWA

Branka ruských hokejistů na 3:0 v oslabení tři na pět rozhodla podle českých reprezentantů do 20 let o jejich porážce 1:5 ve čtvrtfinále světového šampionátu v Ottawě. České hráče čeká stejně jako v předešlých třech letech pouze utkání o páté místo.

"Takový výsledek je docela krutý. Nebyli jsme o tolik horším týmem, hlavně ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, ale nedokázali jsme proměnit šance a takhle to pak nakonec dopadlo. S tím se nedá nic dělat," zhodnotil nepovedený zápas útočník Ondřej Roman.

Týmu nevyšel vstup do utkání, v první třetině jej Rusové přehrávali. "Docela na nás vletěli. Trvalo nám zhruba deset minut, než jsme se oklepali. Pak jsme se postupně zlepšovali, ale nedávali jsme šance, které jsme si dobrou hrou vytvořili," řekl bývalý útočník Vítkovic.
Čtvrtfinále Rusko - Česko na Sport.cz:
REFERÁT:Dvacítka prohrála s Ruskem 1:5
TRENÉR:Utkání zlomil třetí gól Rusů
DÓCZY:Všechno mohlo být jinak, kdybych dal gól
HRÁČI:Čechy mrzel inkasovaný gól v dvojnásobné přesilovce
 Podle něj se na výsledku podepsalo neproduktivní české zakončení. "Celý turnaj nám chybí hlad dát gól. Nikdo nejde do branky, to je typická česká povaha. To musíme změnit. Dnes nepadají hezké góly po nápaditých akcích, ale právě z takových dorážek. Musíme se nad tím zamyslet a předvést dobrý výkon v zápase o páté místo," konstatoval Roman.Stěžejní pro konečný výsledek podle něj byla inkasovaná branka při vlastní dvojnásobné přesilovce. "Když inkasujete gól v takové situaci, tak vás to vždycky srazí. Prohrál jsem buly, oni to vrchem vyhodili přes beka. Rus jel sám a dal gól, to byl zlomový moment," řekl Roman.Podle útočníka Tomáše Vincoura se na porážce podepsala špatná produktivita v prostřední třetině, kdy Češi svého soka jasně herně předčili. "Jestli chceme vyhrávat, tak nesmíme hrát na akce do prázdné brány. Naopak při zakončení to musíme mlátit hlavy nehlava jen proto, aby kotouč skončil za brankovou čárou," řekl Vincour.

Na Ameriku jsou připravení

I podle odchovance brněnského hokeje byla klíčovým momentem česká přesilovka pět na tři ve třetí části. "Kdybychom dali branku na 1:2, tak by Rusové znervózněli, třeba i zpanikařili a mohli jsme je přehrát," mínil Vincour. "Sice jsme pak gól dali, ale hodně nás to ovlivnilo psychicky. My ale musíme být takoví profesionálové, aby nás to nepoznamenalo," podotkl.

V souboji o páté místo nechtějí Češi nic vypustit. "V sobotu si odpočineme, dáme se do kupy. Víme, co od duelu s USA můžeme očekávat. Půjdeme do zápasu, jako kdyby šlo o všechno," řekl Vincour, podle kterého bude tým mnohem aktivnější než v prvním vzájemném zápase s Američany na turnaji. "My se dostali do kolen po debaklu 1:8 od Kanady, i proto jsme s USA v prvním utkání prohráli. Teď jsme natolik připravení, že vlétneme do zápasu, abychom ho vyhráli," tvrdil sebevědomě Vincour.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.