Rubriky:

Reprezentace

Jágr se Švédských her nezúčastní, kvůli chřipce se omluvil

1. února 2009 12:55 - PRAHA

Hokejový útočník Jaromír Jágr se nakonec Švédských her nezúčastní. Přestože reprezentační kouč Vladimír Růžička zařadil hvězdu omského Avangardu do nominace, šestatřicetiletý hráč se z třetího podniku Euro Hockey Tour pro nemoc omluvil. „Jarda s námi nejede, je nemocný,“ potvrdil Růžička pro Sport.cz. Místo Jágra Růžička povolal Petra Kumstáta z Karlových Varů.

Vladimír Růžička si přitom na tiskové konferenci, na které nominaci na Švédské hry odtajnil, pochvaloval, že síla národního týmu s přítomností hvězdného forvarda vzroste. "Původně jsme o něm sice neuvažovali, ale když řekl, že by klidně jel, byli jsme samozřejmě rádi. Je to hráč, který se nemusí zkoušet a počítáme s ním na mistrovství světa." Nyní si ale bude muset poradit bez Jágra.

Zklamaní tak budou i čeští diváci, kteří i díky Jágrovi skoupili všechny lístky na čtvrteční zahajovací zápas třetího podniku série Euro Hockey Tour s Finskem. Ten se odehraje v pražské O2 Areně. Poté se již národní tým přesune do Stockholmu, kde jej o víkendu čekají reprezentace Švédska a Ruska.

Jágr se naposledy objevil v reprezentačním dresu loni v listopadu při přátelském zápase se Slovenskem v rámci oslav 100 let českého hokeje.

Lídr Omsku a jeho novopečený kapitán svému týmu nepomohl ani v nedělním utkání Kontinentální ligy, kdy Avangard na svém ledě přivítal Sibir Novosibirsk. I bez něj si ale sibiřský celek připsal přesvědčivou výhru 7:1.Kromě Jágra se turnaje LG Hockey Games se nezúčastní také Jakub Klepiš. Stejně jako u jeho spoluhrače z ruského Omsku je důvodem neúčasti viróza. Za Klepiše byl povolán Václav Nedorost z týmu Bílí Tygři Liberec. Informaci přinesl v neděli večer tiskový mluvčí svazu Pavel Bárta.
škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace