Česká hokejová dvacítka porazila v Turku Finsko 4:1

TURKU

Česká hokejová dvacítka po středeční porážce se Švédskem zvítězila na turnaji pěti zemí v Turku nad domácím Finskem 4:1. Další zápas svěřence trenérů Marka Sýkory a Zdeňka Motáka, kteří tvoří nový tým pro světový šampionát, čeká v pátek od 17:30 proti Německu.

Čeští mladíci vedli od 5. minuty díky trefě Jana Buchteleho. V 28. minutě mohli Finové vyrovnat, ale Sami Blomqvist nepřekonal z trestného střílení gólmana Filipa Landsmana, který musel na konci úvodní části nahradit v české brance Petra Hrušku. V 37. minutě zvýšil Antonín Melka a za 43 vteřin upravil už na 3:0 Lukáš Radil.

Finové na začátku závěrečné části zkorigovali výsledek, když se při vlastním oslabení prosadil Sami Blomqvist. Dvě vteřiny před koncem zpečetil českou výhru také v oslabení při soupeřově power play Tomáš Voráček.