Rubriky:

Reprezentace

Česká republika bude kandidovat na pořádání MS až v roce 2015

23. března 2009 16:10 - PRAHA

Česká republika bude kandidovat na pořádání hokejového mistrovství světa až v roce 2015, o šampionát v roce 2014 se už neuchází. Na tento rok zůstaly kandidáty Bělorusko, Maďarsko, Lotyšsko a Ukrajina. Český svaz ledního hokeje svůj zájem přehodnotil. V olympijském roce, kdy jsou na programu zimní hry v Soči, totiž předpokládá menší zisk než v neolympijských letech.

Česká republika, která pořádala světový šampionát naposledy v roce 2004, splňovala všechna kritéria, ale sama se rozhodla soustředit na získání mistrovství světa v roce 2015. "Chceme, aby bylo mistrovství světa u nás co nejvíce ziskové. Je předpoklad, že další šampionát bychom získali až někdy za deset let. Chceme, aby příjmy z něho zajistily prostředky hokejovému hnutí," řekl v pondělí ČTK generální sekretář svazu Martin Urban.

Plány ovlivňuje i ekonomické situace ve světě a svaz se chtěl vyvarovat toho, aby pořadatelství v roce 2014 bylo ztrátové. "Jsme na počátku, nebo těžko říct v jaké fázi finanční krize, navíc na rok 2014 se v Česku plánuje přechod na euro. Mistrovství světa láká nejen domácí fanoušky, ale také velký počet zahraničních příznivců. Při olympiádě v Soči se dá tento zájem předpokládat menší. A příjem je právě ze vstupného," uvedl Urban.

Na šampionát v roce 2014, o jehož pořadateli se bude rozhodovat v květnu při MS v Bernu, tak nekandiduje žádná z elitních hokejových zemí. Češi se rozhodli veřejně stáhnout svůj zájem dopředu, nikoliv až při samotné volbě, jak tomu většinou bývá. "Chtěli jsme to udělat férově a sportovně, jasně jsme popsali důvody, s kterými se nijak netajíme. Věříme, že takto budeme mít větší šanci uspět pro rok 2015," dodal Urban s tím, že mluvit o protikandidátech je zatím předčasné.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Podsekce:

 
  • MS do 20 let 2016/2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..