Rubriky:

Reprezentace

Vokoun: Psychicky to byla hrozná sezóna

14. dubna 2009 14:41

Bez tradiční opory Tomáše Vokouna se budou muset obejít čeští hokejisté na nadcházejícím mistrovství světa ve Švýcarsku. Brankář hokejistů Floridy se trenéru Vladimíru Růžičkovi omluvil po těžké sezóně v zámoří. „Cítím, že by to z mé strany ve Švýcarsku nebylo stoprocentní,“ říká gólman v rozhovoru pro deník Právo.

Ačkoli jste v průběhu sezóny avizoval, že pokud nepostoupíte do play off, chcete na šampionátu ve Švýcarsku startovat, rozhodl jste se nakonec jinak. Proč?

Mám za sebou hrozně těžkou sezónu. Fyzicky i psychicky. Cítím, že by to z mé strany ve Švýcarsku nebylo stoprocentní. A já nejsem zvyklý dělat věci třeba na 80 procent. Můj přínos by nebyl takový, jaký bych si představoval já, trenéři i fanoušci. To je ten hlavní důvod.

Jak tuhle zprávu přijal kouč Vladimír Růžička?

Až mě překvapilo, že úplně v pohodě. Já mám k Vláďovi velký respekt. Jestli existuje jediný trenér, pro kterého bych chtěl hrát, tak je to on. Proto jsem měl trochu strach, jak to vezme. Ale vzhledem k tomu, že hokej na vysoké úrovni hrával, dokáže mé rozhodnutí pochopit.

Růžička řekl, že jste byl v závěru základní části NHL rozladěný z toho, že ve čtyřech klíčových zápasech v řadě místo vás chytal náhradník Anderson. Je to tak?

Psychicky to byla hrozná sezóna. Měl jsem trochu spory s koučem, a i když jsem vychytal nejlepší statistiky v kariéře, ten pocit ze sezóny byl úplně odlišný. Spíš se blížil frustraci.

Spoustu lidí jste svým rozhodnutím neodcestovat na šampionát zklamal. Nebojíte se, že jste si to u českých fanoušků po zlatu z Vídně 2005 rozházel?

Samozřejmě vím, že se najdou lidi, co mě budou kritizovat. Ale chtěl bych říct, že mám velký respekt ke všem, co jsou v národním týmu. Svým způsobem jsem v otázkách reprezentace nacionalista. Ovšem v téhle chvíli vím nejlíp já, na co se cítím.

Celý rozhovor najdete ve středečním Právu.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace