Rubriky:

Reprezentace

Český tým na MS neposílí ani bek Krajíček z Tampy Bay

15. dubna 2009 12:53 - LIBEREC

Dalším zamýšleným obráncem, jehož služby nemůže využít trenér Vladimír Růžička na světovém šampionátu ve Švýcarsku, je Lukáš Krajíček z Tampy Bay. Šestadvacetiletý bek nedostal povolení ke startu od klubových lékařů. Ve středu to při tréninku týmu v Liberci uvedl generální manažer reprezentačního výběru Martin Urban.

"Krajíček nebude, má nějaké drobné zranění, je to zase ta samá story," řekl trochu rezignovaně Urban. Rodák z Prostějova odehrál v sezóně 71 zápasů, v nichž si připsal 19 bodů za dvě branky a 17 asistencí.

Další obránci z NHL, jimiž by mohli trenéři vyztužit obranu, se představí v bojích o Stanley Cup. "Musíme čekat na první kolo, tam máme další želízka, tak uvidíme," dodal Urban.

V úvahu by měli přicházet Jan Hejda s Rostislavem Kleslou z Columbusu, Roman Hamrlík z Montrealu, Michal Rozsíval z New Yorku Rangers a podle kouče Růžičky i Roman Polák ze St. Louis.

Potěšitelnou zprávou pro trenéry je naopak definitivní potvrzení účasti Marka Židlického z Minnesoty. "S tím jsme definitivně domluvení. Už si vyřizuje letenku pro rodinu. Dorazí na sraz do Prahy 22. dubna, stejně tak i Kotalík s Hemským," ujistil Urban.

Počet volných míst není znám

Nadále platí také dohoda s případnými posilami útoku z neúspěšných klubů v prvním kole Stanleyova poháru. "Patrik Eliáš, Martin Havlát nebo Tomáš Plekanec, to jsou samozřejmě kvalitní hráči," jmenoval Urban.

Zatím není rozhodnuté, kolik ponechá vedení týmu na soupisce pro MS volných míst pro případné posily. "Vzhledem k tomu, že musíme začít hrát turnaj s nějakým počtem hráčů, tak těch míst nemůžeme nechat moc. Čekáme však, že ta místa mohou být dvě až čtyři," nastínil Urban. "Musíme na direktoriátu v předvečer šampionátu zaregistrovat soupisku obsahující minimálně 15 hráčů a dva brankáře a maximálně 20 hráčů plus tři brankáře," upřesnil.

Po třech odehraných zápasech bude možné doplnit další dva hráče. "Pokud však nebude ta maximální kvóta 25 hráčů vyčerpaná, tak je možné doplnit hráče klidně i v předvečer finále," doplnil Urban.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace