Rubriky:

Reprezentace

Červenku mrzí, že se bude o nominaci prát bez Bednáře

18. dubna 2009 14:24 - LIBEREC

Pouze Roman Červenka zůstal v kádru českých hokejistů pro světový šampionát z nejobávanější útočné dvojice extraligy v uplynulé sezoně. Nejproduktivnější hráč play off se musí vyrovnat s absencí spoluhráče ze Slavie Jaroslava Bednáře, který se trenérovi Vladimíru Růžičkovi omluvil kvůli zlomenině v noze.

"Mě osobně to mrzí, protože jsme s Jardou měli dobrou sezonu a hráli podle mého oba dobře. Sedli jsme si a dařilo se nám, tak jsme mohli tu formu z konce sezony přenést i sem. Že tu Jarda není, je škoda, ale bohužel, musím o tu nominaci bojovat sám," řekl Červenka novinářům.

Sám prý tušil delší dobu, že to Bednářovi s bojem o účast na šampionátu asi nevyjde. "Mluvili jsme o tom a říkal, že to moc nevypadá, takže už nějakou dobu vím, že Jarda nepojede," připustil Červenka.

K národnímu týmu se připojil kvůli finálové sérii až v pátek. Od posledního zápasu v Karlových Varech nebyl na ledě. "Tak je to trošku znát, než se člověk rozdýchá, ale snad to bude zase postupem času lepší," věřil Červenka. Finálovou porážku již dokázal vstřebat. "Ono to za pár hodin přebolí a člověk zjistí, že i to druhé místo je úspěchem," řekl.

Červenka nebyl na Švédských hrách kvůli potížím s ramenem, stejně jako v minulé sezoně tedy naskakoval do rozjetého rychlíku finišujícímu k světovému šampionátu. "Na konci play off byla ta forma dobrá, dařilo se mi. A přestože nároďák je něco jiného, tak bych tu formu chtěl udržet a přenést si ji sem," přál si Červenka. Má v podstatě jen dva zápasy k tomu, aby přesvědčil trenéry o správnosti nominace. "Nemám moc na vybranou, budu se snažit," ujistil třiadvacetiletý forvard.

V případě potřeby by se prý dokázal přizpůsobit a z pozice centra se přesune na křídlo. "Byl bych rád za každý post v národním týmu a ani nepřemýšlím nad tím, zda je tu hodně centrů, nebo ne. Chci odehrát vše naplno, když dostanu příležitost. Jestli nás tu je šest nebo sedm centrů, nad tím nepřemýšlím," prohlásil Červenka.

Potěšitelná pro něho byla možnost spatřit opět v jedné kabině mladé útočníky Marka Kvapila, Michaela Frolíka či Rostislava Olesze, spoluhráče z juniorského výběru, který vybojoval bronz na MS 2005 v Grand Forks. "Kluky, kteří hrají venku, jsem dlouho neviděl, ale Marek Kvapil měl ve Vítkovicích výborný rok a dokazuje, že hraje opravdu dobře. Je to příjemné, když tu člověk může ty kluky potkat," řekl Červenka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace