Rubriky:

Reprezentace

Prohráli jsme smolným gólem, smutnili hokejisté po prohře s Finskem

7. listopadu 2009 19:29 - HELSINKY

Podruhé za sebou prohráli čeští hokejisté na turnaji Karjala o gól. Po porážce od Finska reprezentanti litovali zejména skutečnosti, že zápas rozhodl smolný vlastní gól. Jeho autorem byl obránce Tomáš Mojžíš, jenž za záda bezmocného brankáře Marka Schwarze srazil střelu Tonyho Salmelainena.

 

Vesa Moilanen, ČTK/AP

"Je to smutné, ale bohužel se to stalo. Já jsem si hlídal hráče, aby nedával puk před branku a trefilo to moji brusli," řekl Mojžíš novinářům.

Obránce švédského MODO byl v sobotu u všech důležitých momentů. Na ledě byl i při první finské brance a ve 25. minutě, kdy Antti Pihlström dotlačil v brankovišti puk za čáru.

"Divil jsem se, že (rozhodčí) nezapískal. Měli jsme pokrytý puk, oni stáli v brankovišti a došťouchali to tam," uvedl Mojžíš k momentu, kdy nejprve švédští sudí gól uznali a poté své rozhodnutí po konzultaci s kolegou u videa změnili. "Nikdo nám nic nevysvětloval. Osobně jsem se ale divil, proč to zkoumal tak dlouho. Já jsem to věděl hned," podotkl.

Mojžíš si zahrál dost i proto, že v polovině zápasu odstoupil ze zdravotních důvodů Josef Melichar. "Když ztratíte jednoho beka, tak je to vždy znát. Je nás tam ale osm, takže se to dá zvládnout," uvedl Mojžíš.

Schwarz se cítil dobře, přesto nakonec s týme prohrál

Českému týmu k úspěchu nepomohl ani velmi dobrý výkon brankáře Schwarze, jenž debutoval v národním týmu. "Musím říct, že jsem se cítil docela dobře. Na začátku jsem si sáhnul na puk a začalo to ze mě padat. Bohužel ten gól byl smolný. Náhodně se to odrazilo a spadlo to tam," uvedl Schwarz.

Nejlepší hráč českého týmu se ale na svého kolegu v obraně nezlobil. "Dobržďoval tu situaci a bohužel ho to trefilo a odrazilo se to těsně nad beton. Smůla," řekl Schwarz, který si připsal 24 úspěšných zákroků. Po utkání ale přiznal, že měl několikrát štěstí. "Byly tam chyby. Několikrát jsem měl štěstí. V poslední třetině měli dvakrát prázdnou branku a netrefili to," uznal Schwarz, jenž nastoupí i v neděli proti Rusku.

Nervozita z brankáře spadla už při rozbruslení

Mladoboleslavského gólmana mrzela i situace před první inkasované brance, kdy jej od modré překonal Mikko Mäenpaa. "Neviděl jsem to. Koukal jsem na hru shora, pak jsem se přikrčil a ztratil jsem puk, který mi proletěl někde kolem ramena," řekl Schwarz. Příliš nervózní prý nebyl. "Čekal jsem, že to bude horší. Na rozbruslení to ze mě spadlo a pak jak jsem si chytil prvních pár střel, tak to bylo dobré," dodal.

Podle útočníka Josefa Vašíčka podali čeští hráči vcelku dobrý výkon. "Hrálo se nahoru dolů a bylo to v rychlém tempu. Šance jsme si vytvořili, pár vyložených jsme měli. Ale neproměnili jsme je a oni dali gól. Nebyla to žádná velká akce, ale to se stává. Podobné zápasy rozhodují takové momenty," řekl Vašíček.

Zápas v Helsinkách byl klasickým česko-finským soubojem posledních sezón. "Oni styl pár let nemění. Vychází z toho, že hodně bruslí, ale my jsme se na to připravovali. Věděli jsme, jak budou hrát a myslím si, že jsme skrz střední pásmo většinu jejich akcí pochytali. Nebylo to špatné," soudil útočník Jaroslavle.

Posledním soupeřem českých hráčů na turnaji budou v neděli Rusové. "Musíme na dvě předešlé porážky zapomenout. V neděli nás čeká další zápas, na který se musíme připravit. Bude to opět velice těžké," řekl Vašíček. "Určitě to zvládneme. Oni také dnes hráli, takže na tom budou podobně jako my. Musíme sebrat poslední síly, vlítnout na ně a zkusit to," uvedl bojovně Mojžíš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace