Rubriky:

Reprezentace

Martin Straka definitivně odmítl hrát na olympiádě

2. prosince 2009 09:11 - PRAHA

Hokejový útočník Martin Straka oznámil kouči národního týmu Vladimíru Růžičkovi, že nebude startovat na olympijských hrách ve Vancouveru. Sedmatřicetiletý šampion z Nagana byl v širší šedesátičlenné nominaci na vrcholný turnaj přesto, že již v loňském roce oficiálně ukončil reprezentační kariéru. Nyní Straka potvrdil, že se na jeho rozhodnutí nic nemění.

"Můj čas prostě nadešel. Myslím, že už bych neměl týmu co dát," řekl deníku Sport kapitán a manažer extraligové Plzně. Růžičkovi své definitivní rozhodnutí sdělil v úterý. "Je to velká škoda, ale Martina chápu. Má toho hodně za sebou. Je to hráč, který toho pro náš hokej udělal moc," řekl Růžička na adresu svého někdejšího spuluhráče ze zlatého olympijského týmu.

Kouč přiznal, že se snažil Straku přemluvit, ačkoliv odhadoval šanci na jeho start ve Vancouveru tak na dvacet procent. "To jméno jsem měl spíš v závorce, ale dělal jsem pro to maximum. Stráča hraje pořád výborně."

Straka naposledy hrál za národní tým loni v listopadu, kdy se na jediný zápas proti Slovensku vrátil do reprezentačního dresu v rámci oslav 100 let českého hokeje. Letos souhlasil se zařazením do předběžného Růžičkova výběru pro Vancouver, ale dál se už přemluvit nenechal. V týmu by měli podle něj být hlavně hráči z NHL.

"Už několikrát jsem říkal, že teď by se toho měli chopit mladší kluci. Nechci shazovat extraligu, ale pořád si myslím, že je někde jinde než NHL a do Vancouveru by měli letět kluci ze zámoří. Od nás má šanci jen Červenka (suverénní lídr kanadského bodování extraligy)," uvedl Straka. "Navíc musím myslet i na Plzeň. Cítím k ní velkou zodpovědnost a není sranda na tak dlouhou dobu odjet pryč."

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace