Rubriky:

Reprezentace

Kubina: Nespal jsem celou noc, ta porážka ve mně zůstane

26. února 2010 09:42

Třikrát vyhrál mistrovství světa, třikrát si zahrál na olympijském turnaji. Po nevydařeném čtvrtfinále ve Vancouveru ale ohlásil konec v národním týmu. „Reprezentoval jsem jedenáct let, zažil krásné i špatné chvíle, byla to pro mě čest hrát s hráči jako Hašek, Jágr, Reichel, Straka,“ vysvětloval.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Je to definitivní rozhodnutí?

Říká se „Nikdy neříkej nikdy“, ale já se chci věnovat jenom klubu. Je složité se po sezóně připravit na mistrovství světa a větší kluziště. Také bych se chtěl víc věnovat rodině.

Nepřemýšlel jste o konci už před dvěma lety, kdy jste nejel na mistrovství světa?

Ne, tam byly důvody, proč jsem nejel. Byla tam zranění nebo jsem nebyl stoprocentně připravený a jinak nemá cenu jet. Proto jsem se omluvil a mrzelo mě, co se o mně psalo.

Debatoval jste o svém rozhodnutí i s tchánem Františkem Černíkem?

Mluvil jsem s ním a byl proti. Jenže já jsem takový paličák, že si málokdy nechám poradit.

Jaká nejsilnější vzpomínka z reprezentace vám zůstane v hlavě?

Určitě první mistrovství světa v Norsku 1999, kdy jsme vyhráli. Taky každá olympiáda byla velká. Jsou to krásné vzpomínky, na které nikdy nezapomenu, maséři, super parta kluků...

Jak dlouho jste si v hlavě přehrával čtvrtfinálové vyřazení?

Nespal jsem celou noc, porážka ve mně zůstane. Bude trvat dlouho, než ze mě vyprchá, možná nikdy. Na to, jaký jsme tady měli mančaft, jsme tu nepodávali výkony, jaké jsme měli.

Proč?

Začal bych tím, že ani výkony z mé strany nebyly ideální, nehrál jsem tak, jak jsem měl. Bylo to zapříčiněno i tím, že v Atlantě jsem na ledě až 25 minut, tady jsme hráli na osm beků, ale to není výmluva. Jako mančaft jsme kolikrát nedodržovali, co jsme měli, a na to, jak máme útočný tým, jsme dali strašně málo gólů.

Přišlo tedy na závěr vaši reprezentační kariéry největší zklamání?

Srovnal bych to se čtvrtfinále s Ruskem v Salt Lake City.  Kanaďané hokej milují, po organizační a fanouškovské stránce to byla nejhezčí olympiáda. Ale hokejově je to s tím Salt Lake City největší zklamání.

sob (Vancouver), Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace