Čeští hokejisté zdolali na MS do 18 let Slovensko

MINSK

Čeští hokejisté ve svém druhém utkání na mistrovství světa hráčů do 18 let v Minsku zdolali Slovensko 4:3 a po úterní porážce s Ruskem 1:4 si připsali v základní skupině B první body. Gólem a dvěma asistencemi se podílel na výhře Martin Frk. Další zápas čeká svěřence trenérů Jiřího Kopeckého a Jiřího Juříka v pátek od 14:30 proti Lotyšsku, které dnes podlehlo Rusku 0:9 a v úterý prohrálo s Finskem 2:7.

V úvodní části měl nejdříve šanci Slovák Bondra, pak odolali čeští mladíci při Vlachově vyloučení a následně šli pykat v rozmezí osmi minut hned pětkrát Slováci. Češi toho využili 14 sekund před koncem úvodního dějství, když Vachovec využil přesilovku pěti proti třem.

V druhé třetině pojistili čeští hráči náskok. V 22. minutě se po Jankově střele zorientoval Zámorský před brankářem Riečickým a zvýšil na 2:0. Vzápětí mohl snížit po Darášově střele opět Bondra, ale na Kašíka nevyzrál.

V 28. minutě ujel Frk a získal střelou pod horní tyč už tříbrankový náskok. V závěru druhé části mohl ještě skórovat po akci Frka a Vachovce Holík, ale slovenský gólman se štěstím odolal.

Kašík přišel o čisté konto až v 55. minutě při Pavlíkově vyloučení, kdy se prosadil z dorážky Tvrdoň. Za 104 vteřin prostřelil Riečického z mezikruží mezi betony Uher, přesto Slováci ještě závěr zdramatizovali.

Za 41 sekund totiž nejdříve snížil Šimčák, minutu a půl před koncem kryl český brankář šanci Čajkovského. Při Jankově vyloučení pak v přesilovce umocněné ještě power play upravil na konečných 3:4 dvou druhou trefou v utkání Šimčák až pět vteřin před koncem, takže tři body si český tým pohlídal.

Mistrovství světa hokejistů do osmnácti let v Minsku:
Česká republika - Slovensko 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 20. Vachovec (Holík, Frk), 22. Zámorský (Frk, Jank), 28. Frk, 56. Uher (Zámorský, Dvořáček) - 55. Tvrdoň, 57. Šimčák (Toman), 60. Šimčák (Mráz, Trška). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Smith (Kan). - Dehaen (Fr.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 2600.
Sestava ČR: Kašík - Valenta, Pavlík, Jank, Klimíček, Žovinec, Zámorský, Lenoch - Filippi, Stach, J. Vlach - Vachovec, Holík, Frk - Sekáč, Koudela, D. Kindl - Herman, Uher, Dvořáček - Hanták. Trenéři: Kopecký a Juřík.
Skupina A (Bobrujsk):
Švýcarsko - USA 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Hofmann - 13. a 25. Czarnik, 40. Arnold, 49. Clendening, 53. Zucker.
Švédsko - Bělorusko 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)
Branky: 21. a 24. Rensfeldt, 36. a 41. J. Larsson, 32. A. Larsson, 34. Friberg, 45. Thorell.
Lotyšsko - Rusko 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)
Branky: 8., 23. a 26. Namestnikov, 21., 41. a 44. Kuzněcov, 6. Něstorov, 34. Želdakov, 58. Šalunov.