Rubriky:

Reprezentace

Stávající podoba Euro Hockey Tour byla potvrzena do roku 2014

14. listopadu 2010 12:45 - HELSINKY

Zástupci hokejových federací Česka, Finska, Švédska a Ruska se dohodli na prodloužení stávající podoby turnajů Euro Hockey Tour o další dva roky až do roku 2014.

Formát turnajů zůstane zachován, takže České hokejové hry se v neolympijských sezonách uskuteční v dubnu a v olympijské v září. Turnaj Karjala v Helsinkách je na programu tradičně v listopadu, Channel One Cup v Moskvě v prosinci, LG Hockey Games pak v únoru a při olympiádě v Soči v roce 2014 budou v dubnu.

"Náznaky na změny sice nějaké byly, ale musíme respektovat prostor, který máme. Aby to bylo jinak, museli bychom se domluvit s ligami," řekl novinářům generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

I nadále budou Češi Karjalu nebo LG Hockey Games začínat doma

I nadále budou Češi Karjalu nebo LG Hockey Games začínat doma. "Z dvanácti zápasů v sezoně hraje každý čtyři doma, takže tři na turnaji a jeden další. Musí se respektovat další věci, jako je severské derby ve Švédsku i Finsku, takže u nás tak hrají ten jeden ze zápasů mimo pořadatelskou zemi vždy Skandinávci."

Názory na změnu formátu Euro Hockey Tour se objevovaly z Kontinentální ligy, ale Ruská hokejová federace podpořila stávající model. "Z KHL na jednání nikdo nebyl, nicméně (šéf KHL) Alexandr Medveděv je v kontaktu s ostatními členy councilu IIHF. Jsou tam z něj prezident finského svazu Kummola a švédský zástupce, který má na starosti právě vztahy s jednotlivými ligami. Všechno ale bylo předjednáno, je to náš produkt, nikoliv IIHF," doplnil Urban.

Po zavedení Euro Hockey Challenge (EHCH) se v přípravě na mistrovství světa budou utkávat s čtveřicí účastníků EHT také Slovensko, Německo, Lotyšsko, Dánsko, Švýcarsko, Bělorusko, Norsko a Rakousko. Tím ustal tlak některých těchto zemí, které chtěly do Euro Hockey Tour proniknout. "My jsme se určitým způsobem těm zemím otevřeli a dneska je klid a mír. Jsou rádi za tom, že to bude existovat. Doufáme, že to bude fungovat," doplnil Urban.

Pro pořádání domácího turnaje EHT zůstává několik možností

Pro pořádání domácího turnaje EHT v Česku zůstává několik možností. Zatím není definitivně rozhodnuto ani o dějišti dubnového podniku v příštím roce.

"Dodržujeme nepsané pravidlo v Euro Hockey Tour a v Euro Hockey Challenge, že to místo nemá být dál než dvě hodiny autobusem od mezinárodního letiště. Do úvahy připadají města, která pro hokej něco udělala a kde je dobré zázemí pro takovýto seniorský turnaj," doplnil Urban.

Vedle pražské O2 areny to podle něj splňují haly v Liberci, Pardubicích, Českých Budějovicích, Karlových Varech, rýsuje se nová hala v Chomutově. "Nezanedbatelný je fakt, že velký zájem je o hokej i v Brně," dodal Urban.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace