Rubriky:

Reprezentace

V Ufě jsem si Rusy dobírat nemohl, vzpomínal hokejista Blaťák

18. prosince 2010 09:00 - MOSKVA

Hokejový obránce Miroslav Blaťák mohl mít po letošním světovém šampionátu, na kterém čeští hráči získali nečekaně zlaté medaile, ještě o něco větší radost než jeho spoluhráči. Těšila ho skutečnost, že se ve finále podílel na porážce ruského výběru, který vedl jeho klubový trenér Vjačeslav Bykov. V sobotu bude mít možnost si podobné pocity zopakovat na turnaji Channel One Cup.

 

Milan Malíček, Právo

"Určitě to tehdy vnímali, ale nějak se to nerozebíralo, spíš padly nějaké vtípky. Ale já jsem si z nich jen těžko mohl dělat legraci, když jsem na jejich půdě. Tam sranda nemůže být," usmál se Blaťák v rozhovoru s ČTK a serverem hokej.cz v průběhu moskevského turnaje.

Opora Ufy se do národního týmu vrátila poprvé od zlatého mistrovství, předchozí turnaj musela vynechat pro zranění. "Měl jsem otřes mozku, dostal jsem při jednom souboji u mantinelu od protihráče z boku do hlavy, pamatuji si pak už jen nějaké úryvky," uvedl odchovanec zlínského hokeje.

Je rád, že není v Ufě jediným Čechem

Ambicióznímu klubu se příliš nevydařil vstup do sezóny, teď už ale opět vyhrává a v KHL mu patří čtvrté místo ve Východní konferenci. "Měli jsme špatnou disciplínu a byli často vylučovaní. Nešlo nám ani oslabení a dostávali jsme hodně gólů. Celému mančaftu to nějak nevycházelo, trápili jsme se. Ale už se do toho dostáváme," řekl Blaťák.

Osmadvacetiletý hráč působí v Ufě již čtvrtou sezónu, na rozdíl od minulého ročníku už ale není v týmu jediným Čechem. Salavat Julajev angažoval i Jakuba Klepiše. "Určitě je to lepší. Když jedeme na výjezd, můžeme společně zajít třeba na večeři. Máme tu i Slováka Tomáše Starostu, který k nám dobře zapadl. Je fajn, že nás je tu víc," pochvaloval si.

Rusové chtějí odplatu za finále MS

Hokejovou reprezentaci v sobotu čeká v Moskvě zápas s Ruskem, se kterým na předchozí akci prohrála 1:3. Blaťák bere souboje se sbornou jako běžné. "Beru každý zápas stejně. Nezáleží, zda jde o Rusko, Finsko nebo Švédsko. Všechny týmy mají mnoho výborných hráčů, žádný ze zápasů v národním týmu není jednoduchý," vysvětlil.

Souhlasil však s tím, že by duel mohl být hodně vyhecovaný. "Chtějí nám to vrátit (za mistrovství světa) a stejně to budou brát určitě i fanoušci. Půjdou do toho na maximum a s jasným cílem nás porazit," řekl Blaťák, který patří v reprezentaci mezi klíčové beky. Proti Finsku odehrál více než 29 minut. "I v Rusku hrajeme na šest beků, ale to jsem na ledě zhruba jednadvacet minut, proti Finům jsem to cítil hodně," dodal Blaťák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace