Rubriky:

Reprezentace

Podle Rolinka odehráli hokejisté nejhorší zápas za poslední léta

11. února 2011 07:24 - STOCKHOLM

Za nejhorší zápas hokejové reprezentace za poslední léta označil kapitán Tomáš Rolinek porážku 1:6 se Švédskem v úvodu LG Hockey Games ve Stockholmu. Výsledek pokazil Petru Průchovi radost z branky při comebacku do národního týmu skoro po šesti letech. Útočník Petrohradu v polovině úvodní části sice vyrovnal na 1:1, ale v dalším průběhu Češi propadli.

 

Jan Handrejch, Právo

"Bylo to špatné. Chyběl nám pohyb a prohrávali jsme osobní souboje. To je všechno. Dá se říct, že i když jsme se na zápas připravovali a věděli jsme, co hrát, tak jsme na Švédy nebyli připravení," řekl novinářům Rolinek. "Nešlo nám vůbec nic, jak přesilovky, tak obrana a defenziva u nás v obranném pásmu. Prostě nám nic nevyšlo. Byl to za poslední léta nejhorší zápas," uvedl Rolinek.

S takovým výkonem podle něj neměli Češi nárok na úspěch. "I kdyby nám dali přesilovku pět na tři nebo teoreticky pět na dva, tak bez pohybu se to nedá na mezinárodní scéně hrát," prohlásil. Podobně krutou porážku 0:5 utrpěli úřadující mistři světa s domácím Finskem v listopadu na turnaji Karjala, kde útočník Magnitogorsku chyběl.

Po zápase si hráči blamáž hned vyříkali. "Měli jsme takový pohovor a každý hráč si uvědomí, že se to tak hrát nedá. Musíme bruslit, být zarputilí a vyhrávat osobní souboje. Hrát úplně jinak, protože s Finy to bude ještě rychlejší. Pokud nebudeme stíhat, tak může být ještě vyšší skóre," varoval Rolinek.

Průcha si připsal po nedávném návratu ze zámoří vůbec první trefu v soutěžním zápase na evropské půdě, ale do řeči mu nebylo. "Je to velký debakl. Rozhodně bych po první třetině nečekal, že to takhle dopadne. Po třetím inkasovaném gólu jsme se na nějakých pět, deset minut trošku sesypali, oni se dostali neskutečně na koně a už nás prostě nepustili do hry," řekl.

Přitom po jeho trefě se mu zdálo, že český tým dokáže na úvodní tlak Švédů odpovědět. "Vypadalo to na začátku v pohodě. Vrátili jsme se po tom jejich gólu do hry a hráli jsme celkem slušný hokej. Dostávali jsme se do nějakých šancí, ale bohužel jsme je neproměnili a po třetím gólu jako by nám chybělo sebevědomí a tak nějak jsme z toho zápasu úplně odešli. Těžko si vysvětlit proč," kroutil hlavou Průcha.

Před sobotním zápasem s Finskem je prý potřeba se rychle oklepat. "Nebude na škodu si ukázat chyby na videu a poučit se z toho potom, co si vysvětlíme, co jsme udělali špatně, tak škrtnout ten zápas, zapomenout a začít znova," mínil Průcha.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.