Hokejová osmnáctka po úvodní výhře podlehla na MS Kanadě

DRÁŽĎANY

Čeští hokejisté do 18 let nestačili ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Drážďanech na Kanadu, které podlehli 0:5. O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kdy dal favorizovaný zámořský celek tři branky.

Čeští hokejisté do osmnácti let podlehli Kanadě. Ilustrační foto.

Po čtvrtečním vítězství 2:1 nad Švédskem nevkročila reprezentační osmnáctka do dnešního zápasu nejlépe. Už po 70 sekundách dostala první lekci, kdy gólman Machovský vyrazil střelu Murphyho a poté puk pohodlně zasunul do branky Locke. O dvě minuty později při hře čtyři na čtyři se kanadští mladíci dostali do dalšího přečíslení, které proměnil Rielly.

Ze studené sprchy se svěřenci kouče Jiřího Šolce sbírali jen těžko, navíc se ve 14. minutě dostali pod ještě větší tlak při vyloučení Musila. Přesilovku za necelou minutu využil Scheifele a zdálo se, že se zápas změní v debakl.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a v 27. minutě měl dokonce Frk na hokejce snížení. Střelou mezi kruhy však trefil pouze plexisklo za Subbanovou brankou. Stejně dopadly i další dva souboje českého útočníka s bezchybným kanadským gólmanem.

Kanada se do většího tlaku dostala opět až v závěrečné třetině. Scheifele svým druhým gólem zvýšil na 4:0 a konečnou podobu výsledku stanovil v 55. minutě proměněnou přesilovkou Murphy.

České mladíky čeká po dni volna nedělní souboj s Norskem, které dnes utrpělo debakl 2:10 se Švédskem a na MS je zatím bez bodu.

Mistrovství světa hokejistů do osmnácti let v Drážďanech:
Skupina B:
Česká republika - Kanada 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Locke (Murphy, Quine), 4. Rielly (Quine, McNiell), 15. Scheifele (Murray, Murphy), 51. Scheifele (Catenacci, Murray), 55. Murphy (Murray). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Stricker (Švýc.) - Horinek (SR), Wahl (USA). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2.
Sestava ČR: Machovský - T. Pavelka, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička - Frk, Hyka, Faksa - Hampl, Hertl, Jaškin - Sedlák, Švihálek, Rousek - Moravec, Beránek, Beran. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.
Norsko - Švédsko 2:10 (1:1, 0:3, 1:6)
Branky: 19. a 46. Knutsen, - 24., 35. a 50. Zibanejad, 20. a 48. Forsberg, 38. a 57. Boyce Rotteval, 41. a 54. Rask, 45. Björklund.
Slovensko - USA 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)
Branky: 51. Daňo - 12. Grimaldi, 20. Murphy, 21. Russo, 31. Boyd, 36. R. Boucher, 40. Reid, 45. Carlson, 48. Haggerty.
Švýcarsko - Německo 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Simion - 13. a 16. Riedler, 28. Keller, 59. Fischbuch.