Generálku s Rusy hokejoví junioři prohráli, nominace bude později

LETHBRIDGE

Čeští hokejisté do 20 let prohráli v generálce na světový šampionát na přelomu roku v Kanadě s Ruskem 3:5. Ještě po druhé třetině byl stav vyrovnaný, ale gól Ivana Tělegina v oslabení v úvodu třetí části zápas rozhodl.

Čeští junioři duel proti obhájcům titulu na MS dobře rozehráli, když se ve čtvrté minutě prosadil Dmitrij Jaškin, jenže Rusové ještě do první přestávky vývoj třemi góly otočili. Trefy Jakuba Culka a Tomáše Filippiho zajistily v druhé části vyrovnání, pak už ale skóroval jen soupeř.

Trenér Miroslav Přerost původně plánoval, že hned po zápase zúží nominaci na šampionát a vyřazené hráče pošle domů, s ohledem na zdravotní stav některých svěřenců však rozhodnutí odložil. Podobu konečné nominace chce zvážit ještě během pátku.

Do MS v kanadských městech Calgary a Edmonton vstoupí čeští hokejisté v úterý 27. prosince duelem proti Dánům.

Česká republika - Rusko 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)
Branky: 4. Jaškin, 27. Culek, 32. Filippi - 8. Kosov, 13. Gusev, 13. Želdakov, 41. Tělegin, 59. Jakupov. Rozhodčí: Papp, Klein - Sarauer, Sharun (všichni Kan.). Vyloučení: 4:6, navíc Jaškin (ČR) 5 + 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1.