USA - Česko 2:1 SNČeští hokejoví mladíci vyválčili na MS proti USA bod

Další výborný výkon! Čeští hokejisté vyválčili na MS do 18 let v zámořském Friscu proti favorizovanému týmu USA bod po porážce 1:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Jakuba Petra tak mají po třech zápasech na svém kontě čtyři body a jistotu postupu do čtvrtfinále, v tabulce skupiny B jim patří čtvrtá příčka.

Čeští hokejisté na MS hráčů do 18 let.

Čeští reprezentanti šli do zápasu proti dalšímu medailovému aspirantovi den po těsné porážce s Finskem (5:6), při níž v závěru prohospodařili dvoubrankové vedení a nenavázali tak na úspěšný vstup do šampionátu v podobě výhry nad Německem.

Proti zámořskému celku ale začali Češi výborně. Převahu v první třetině, během níž přestříleli domácí celek 18:8, korunoval vedoucím gólem Martin Ryšavý. V úvodu třetí třetiny, kterou Američané odstartovali náporem, ale srovnal Sasha Pastujov.

Mladí reprezentanti přežili kritickou chvíli, když hráli v posledních sekundách třetí třetiny a na začátku prodloužení v oslabení při vyloučení obránce Davida Jiříčka.

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž se jako jediný prosadil ve druhé sérii americký obránce Lane Hutson, který favoritovi vystřelil výhru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
Skupina B (Frisco):
USA - Česko 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Pastujov (Hutson), rozhodující sam. nájezd Hutson – 16. Ryšavý (Moravec, Altrichter).Rozhodčí: Holm (Švéd.), Judakov (Rus.) – Briganti (USA), Zunde (Lot.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1740.
Sestava ČR: Šatný - Moravec, Jiříček, Pinkas, Svozil, Šedivý, Ticháček, Špaček - Marcel, Szturc, Chmelař - Marha, Brabenec, Kos - Ryšavý, Altrichter, Moravec - Slavíček, Šapovaliv, Pajer - D. Skuhrovec. Trenéři: Jakub Petr, Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec.
Švédsko - Švýcarsko 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 32. Rosén, 35. Dower Nilsson, 36. Sundin - 23. Bougro.
Bělorusko - Lotyšsko 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. a 39. Klimovič, 3. Nikolajenja, 23. Klavdijev, 50. Morozov, 58. Michaljov - 24. Lavinš, 59. Darzinš.