Kubina a spol. přistřihli křídla Tučňákům

NEW YORK

Dvěma góly a jednou asistencí se v úterním zápasu NHL ukázal obránce Tampy Bay Pavel Kubina na ledě Pittsburghu. Tučňáci prohráli na domácím ledě posedmé v řadě, což je zatím nejdelší série ztracených utkání v sedmatřicetileté historii klubu.

Pavel Kubina se blýskl v zápasu s Pittsburghem dvěma góly a jednou asistencí. (Ilustrační foto)

Pittsburgh přitom do utkání vstoupil lépe, na konci první třetiny otevřel skóre domácí Dick Tarnström. Jenže záhy po začátku druhé části bylo všechno jinak.

Početní výhodu Tampy zužitkoval už po jednatřiceti sekundách Pavel Kubina, který navíc o necelou minutu přidal další gól. Obrátku utkání ještě před druhou sirénou zachytil a vyrovnání zařídil Josef Melichar, ale na víc se už domácí nezmohli.

Tampa si v závěrečné třetině otevřela v Pittsburghu střelnici a Tučňáci viděli hned čtyřikrát zářit nad svou brankou červené světlo. Dvě branky zaznamenal Cory Stillman, na šestém gólu hostujícího celku se podílel i Kubina.

Vašíček jistil výhru na ledě Toronta

Dařilo se i dalším českým hokejistům. David Výborný z Columbusu si připsal dvě asistence a Rostislav Klesla jednu v utkání s New Jersey. Blue Jackets podlehli na vlastním ledě 3:4, za hosty si připsal jednu branku a jednu přihrávku Patrik Eliáš.

Aleš Kotalík přispěl gólem a asistencí k vítězství Buffala nad Montrealem. Josef Vašíček vstřelil druhou branku Caroliny, která překvapivě přehrála Toronto na jeho ledě 2:0.

K vítězství Calgary přispěl i gólman Roman Turek. Na ledě Phoenixu jedenáctkrát úspěšně zasahoval, Plameny zvítězily 2:1. Od horší porážky uchránil Kojoty brankář Burke, který úspěšně pochytal 32 střel aktivních hostů.

Buffalo - Montreal 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 34. Žitnik, 48. Afinogenov, 55. Kotalík, 58. Drury (Kotalík) - 28. Koivu (Bulis). Zásahy brankářů: Biron 30/29 - Theodore 28/24.
New York Islanders - Boston 2:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. a 18. Hunter - 9. G. Murray, 59. Axelsson (Šlégr). Zásahy brankářů: DiPietro 37/35 - Potvin 28/26.
Columbus - New Jersey 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
Branky: 25. R. Nash (Výborný), 58. Wright (Klesla), 60. B. Moran (Výborný) - 12. Marschall (Eliáš), 13. Eliáš, 15. Brylin, 59. Gionta. Zásahy brankářů: Denis 38/35 - Brodeur 31/28.
Toronto - Carolina 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. Cole, 57. Vašíček. Zásahy brankářů: Belfour 19/17 - Weekes 32/32.
Pittsburgh - Tampa Bay 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)
Branky: 17. Tarnström, 36. Melichar - 21. a 22. Kubina, 47. a 60. Stillman (na druhou Kubina), 50. Modin, 57. St. Louis. Zásahy brankářů: Fleury 38/33 - Grahame 22/20.
Colorado - Edmonton 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 32. a 47. Forsberg, 59. Konowalchuk - 11. Dvořák (Hemský). Zásahy brankářů: Aebischer 34/33 - Conklin 22/19.
Phoenix - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Langkow - 39. Iginla, 58. Donovan. Zásahy brankářů: Burke 34/32 - Turek 12/11.
Vancouver - Chicago 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 24. a 46. Arvedson, 30. Bertuzzi - 22. Bell, 54. Calder. Zásahy brankářů: Cloutier 20/18 - Anderson 30/27.
3. Calgary49254317117:10457
4. Minnesota521715020112:11749