Rubriky:

Reprezentace

Občas udělám nějakou kravinu, říká debutant Havel

3. února 2004 18:17 - PRAHA

Ve dvaadvaceti letech se dočkal útočník Lukáš Havel premiérové pozvánky do hokejové reprezentace. Nejproduktivnější hráč extraligového Litvínova, prožívá svou nejlepší sezónu, nezapomíná ale ani na své zkušenosti ze zámoří. "Musím na sobě ale ještě pracovat," říká v rozhovoru pro Právo.

 

www.hc-litvinov.cz

Kdy jste se dozvěděl o vaší premiérové pozvánce do reprezentačního týmu?
Až večer před srazem mi řekl manažer Macholda, že bych měl jet. Já si jen na stadiónu rychle sbalil věci, takže jsem ani nestihl mluvit s ostatním kluky, protože jsme teď měli v Litvínově dva dny volna.

Budete muset za nominaci něco platit do litvínovské kasy?
To ani nevím. U nás je pokladníkem Michal Trávníček, ještě jsem se ho na to neptal. Radši...

Trenéři si vás vybrali i kvůli vaší produktivitě, když vedete s přehledem kanadské bodování Litvínova. Čím si vysvětlujete, že se vám letos daří?
Je to určitě moje nejlepší sezóna. Dostal jsem větší důvěru od trenérů, jsem častěji na ledě i při přesilovkách. To, že dávám góly, je asi i trochu štěstí.

Z týmu Litvínova byl po konfliktu s trenérem Výborným vyhozen Ivo Prorok. Jak vám spoluhráč z vašeho útoku chybí?
Ivo je výborný hráč, šlo nám to spolu, ale nemyslím, že by se jeho odchod měl projevit na mých výkonech. Místo něj s námi hraje Kotrla, což je také skvělý hráč, navíc jsme s ním hráli již vloni.

Necelé tři sezóny jste odehrál v nižší zámořské soutěži. Myslíte, že se na vašich výkonech projevují zkušenosti z odlišného stylu hokeje?
Tamní působení mi pomohlo, vzpomínám na něj rád. Naučil jsem se tam chodit důrazněji do těla. Už jsou to ale více než dva roky, teď se učím nové věci v české extralize.

S vaším působením v zámoří je spojen také jeden incident s divákem během zápasu...
Na to si už skoro ani nevzpomenu, tehdy to nafoukli novináři v Americe. Dostal jsem trest do konce utkání a když jsem odcházel chodbou do kabiny, lidi na mě házeli různé odpadky. Já se lehce po jednom z nich ohnal hokejkou, která ho trochu trefila do břicha. Pak jsem dokonce chvíli byl v cele předběžného zadržení. Oni tak ale v Americe musí postupovat vždy.

Ale i v české extralize jste v počtu trestných minut v 'nejlepší' desítce...
Ze hry moc často na trestnou lavici nechodím, to je spíše dvěma tresty do konce utkání. Vždy se snažím hrát naplno a někdy to přeženu. Já už jsem ale takový typ, že občas udělám nějakou kravinu, na tom musím ještě zapracovat.

Michal Osoba, Právo

Zrušit