Rubriky:

Reprezentace

Marha by rád vydřel pozvánku na MS

3. února 2004 20:14 - PRAHA

Dávno zapomenuty jsou zdravotní trable Josefa Marhy z první poloviny sezóny, kdy nejprve marodil s třísly a později měl zlomené zápěstí pravé ruky. Kvůli němu přišel o start na moskevské Baltice, na Švédských hrách chce ale útočník Davosu prodat formu, která během ledna rostla.

 

ČTK/Michal Doležal

"Hraje se mi docela dobře, za posledních 16 zápasů jsem dal deset gólů, což je víc než předtím za tři měsíce. Možná se tomu někteří lidé u nás budou divit, ale švýcarská liga má velmi dobrou úroveň. Je tam spousta Kanaďanů, kteří to však nemlátí, nýbrž hrají evropským stylem," tvrdí 27letý hokejista.

Pravdivost jeho slov poznali v prosinci i čeští reprezentanti, které výběr tvořený převážně kanadskými legionáři ze Švýcarska v Pardubicích porazil 5:1.

Syn zaměstnává i baví

Mistrovství světa je pomalu, ale jistě za dveřmi a i ve Švédsku se hraje o pozvánky. Marha měl reálnou šanci odjet už loni do Finska, jenže kvůli manželčině vrcholícímu těhotenství to odmítl.

"Těsně před šampionátem se nám narodilo dítě. Zůstal jsem s ní, byla to pro nás životní událost," vysvětluje pyšný otec téměř desetiměsíčního Šimona Jana. Radovánky se synem patří k jeho nejmilejším zálibám. "Kluk je živý, je s ním dost starostí, ale i legrace. Nikdy bych neřekl, jak takové malé dítě dokáže zaměstnat," usmívá se.

Technika, rychlost a tvrdost

Vidina zahrát si na světovém šampionátu před pražským publikem je pro něj lákavá, ale ví, že konkurence v národním mužstvu je obrovská. "Mohu jen makat, odvést co nejlepší výkon a trenérovi ukázat, že na mezinárodní scéně obstojím," tvrdí.

"Vedle techniky a rychlosti je nutné nabídnout i tvrdost, bez ní v současném hokeji těžko obstojíte. Když to dokážu, záleží jen na kouči, zda si mne vybere. Snad může být výhodu, že umím zahrát na kterémkoli místě v útoku. V minulé sezóně jsem se na Karjale dokonce ocitl v pozici beka, ale to byl extrém," uzavírá Marha.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit