Rubriky:

Reprezentace

Lener nominal do přípravy první hráče

18. března 2004 14:54 - PRAHA

Prvních dvanáct hráčů ve čtvrtek nominoval trenér české hokejové reprezentace Slavomír Lener pro úvodní přípravný kemp před mistrovstvím světa. Na středečním srazu v Pardubicích se mu bude hlásit i útočník Jiří Dopita. Naopak nominace na světový šampionát se vzdálila obránci Michalu Sýkorovi, který ve výběru chybí.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Dopitova účast na soustředění byla nejdiskutovanější otázkou první nominace. Lener se dnes s trojnásobným mistrem světa a olympijským vítězem sešel. "Jirka má obrovskou chuť zapojit se do této fáze přípravy," řekl Lener ČTK. Účast na mistrovství světa však Dopitovi neslíbil. "Nastoupí do kempu a odehraje první přípravný zápas," řekl pouze reprezentační kouč na adresu hráče, jenž naposledy nastoupil v národním týmu na olympijských hrách v Salt Lake City.

Vedle Dopity byli do týmu zatím pozváni jeho pardubičtí spoluhráči Petr Koukal, Petr Průcha, Michal Mikeska, Tomáš Divíšek a Petr Čáslava, vítkovický Rostislav Olesz, Jiří Hunkes a Jiří Malinský z Třince, znojemský brankář Tomáš Duba a dvojice krajánků z CSKA Moskva Dušan Salfický a Jan Hejda.

Pozvané hráče čeká ve středu odpoledne jeden trénink, ve čtvrtek dvoufázová příprava a v pátek ještě jeden závěrečný trénink. Poté dostanou hokejisté na víkend volno. "Na ledě nás doplní další hráči, například junioři Pardubic," uvedl Lener. V týmu zatím chybí jméno útočníka Jaroslava Hlinky, který ještě pomáhá Klotenu se záchranou ve švýcarské lize.

Start na domácím mistrovství se vzdálil obránci Michalu Sýkorovi. Dvojnásobný světový šampion neměl v závěru sezony oslnivou formu a Lener jej nakonec nepozval. "Nebudu však komentovat, kdo a z jakého důvodu v týmu není," odmítl se Lener blíže vyjádřit k Sýkorově absenci. Dodatečně ho asi zvát nebude. "Nevím, proč bych někoho nechal nyní odpočívat a poté jej pozval," řekl Lener.

První ze čtyř přípravných duelů před MS čeká hokejisty 13. dubna v Karlových Varech proti Francii. Na tento zápas se budou rekrutovat do týmu i hráči z klubů vyřazených v semifinále extraligy.

"Byl bych rád, aby k dispozici pro zápas s Francouzi už byli i někteří mladí hráči z NHL," nechal se slyšet již dříve reprezentační kouč. Základní část zámořské soutěže končí 4. dubna, podle Lenerova odhadu by mladíci mohli přiletět kolem 9. až 10. dubna. Od 6. dubna se uskuteční společné soustředění v Praze, později se tým přesune na tři dny do Karlových Varů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit