Rubriky:

Reprezentace

Málek: S Růžičkou toho moc nenamluvím

7. dubna 2004 08:52 - PRAHA

Stejně jako loni i letos patřil brankář Roman Málek k jedné z nejvýraznějších postav extraligového play-off. Nyní se připravuje s národním týmem na mistrovství světa, ale jak sám říká, jistotu konečné nominace rozhodně necítí. "Tahle sezóna mě naučila nebrat nic jako definitivní," vysvětluje v rozhovoru pro Právo.

Z hráčů, kteří se již zapojili do přípravy národního týmu před mistrovstvím světa, jste jedním z mála, který by měl mít jistou nominaci. Vidíte to také tak?
Vůbec ne! Výběr hráčů je absolutně v kompetenci trenérů a já žádnou jistotu necítím. Tahle sezóna mě naučila nebrat nic jako definitivní. O příjemných věcech je mnohdy lepší nepřemýšlet.

Přesto kouč Lener chtěl pro Vás osobně vymýšlet speciální program v případě, že Plzeň nepostoupí do play-off. Nakonec jste ale vyřadili favorizované Pardubice a odehráli dvanáct zápasů.
Taky kvůli tomu se teď cítím dobře psychicky i fyzicky. Když jsme se do vyřazovacích bojů dostali díky poslednímu zápasu základní části, bylo pro nás play-off obrovským svátkem a my si ho chtěli náležitě užít. To se nám určitě podařilo.

Jaký vlastně máte pocit z probíhající sezóny?
Musel bych to rozdělit na dvě části. Jednu reprezentační a pak tu extraligovou. S národním týmem jsem vlastně nezažil zklamání, což se o lize říct nedá.

Vaše dny v české extralize se také zdají být sečteny. Už jste manželku připravil na stěhování do ciziny?
Konkrétní působiště pro příští ročník neznám, ale spíš to vypadá, že odejdu do zahraniční ligy. Zatím nevím, jestli zkusím kemp Philadelphie nebo půjdu do Ruska. To se ukáže až po mistrovství světa. Kdybych ale měl zůstat v Čechách, pak jedině v Plzni. Slavie už nepřipadá v úvahu a jsem rád, že mi tam nehodlají házet klacky pod nohy.

Poté, co jste s Plzní vypadli v semifinále se Zlínem, sledujete ještě vůbec play-off?
Viděl jsem jen deset minut ze třetího zápasu. Ani v Sazka Areně jsem nebyl. Musím taky potvrdit, že potom, co nás Zlín vyřadil, tak mu přeju, aby ten titul udělal. Je to podobné město jako Plzeň, také kompletně žije hokejem.

V reprezentaci se znovu setkáte s koučem Vladimírem Růžičkou, který Vás v lednu ze Slavie vyměnil do Plzně. Vaše vzájemné vztahy tak dostaly vážnou trhlinu. Neobáváte se, že by to mohlo narušit atmosféru v týmu, který bude v Praze usilovat o zlato?
Je pravda, že toho spolu moc nenamluvíme. Ani není proč. Na druhou stranu Růžička přece  není trenérem brankářů. Myslím, že by vše mělo proběhnout v klidu.

Zdá se, že vašimi konkurenty na post jedničky národního týmu budou Roman Čechmánek z Los Angeles a pokud v prvním kole Stanley cupu vypadne Nashville, pak také Tomáš Vokoun. Jaké s nimi máte vztahy?
Proti Romanovi jsem ještě chvíli chytal v extralize, ale seznámili jsme se tváří v tvář až loni na Zlaté hokejce v Karlových Varech. S Tomášem zase máme dobré vztahy od minulého mistrovství světa ve Finsku. Je to strašně hodnej kluk.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit