Rubriky:

Reprezentace

Modrý se těší na skvělou partu

15. dubna 2004 19:27 - PRAHA

Stejně jako v loňském roce i v letošní sezóně zámořské NHL zůstaly pro hokejisty Los Angeles Kings brány play-off uzavřeny. A stejně jako loni i letos si prodlouží hokejový rok o mistrovství světa obránce Jaroslav Modrý. "Reprezentace je pro mě vrcholem kariéry. Jsem jedním z dílků v týmu a jsem na to patřičně hrdý," říká 33letý bek.

Po skončení základní části NHL jste odpočíval jen krátce. Stačilo vám to, abyste zapomněl na klubový neúspěch, kdy jste se s Los Angeles Kings nedostal do bojů o Stanleyův pohár?
Myslím, že jsem se v pohodě aklimatizoval a psychicky se dal trochu do pořádku. Časový posun jsem zvyklý překonávat, takže mi dlouhé lety vůbec nečiní potíže. Spím velice dobře, horší je to jen s dětmi.

Znamená to, že předčasný konec zámořské sezóny už vás přebolel?
Byl to pro mě ohromně těžký rok. V létě jsem byl na operaci ramene, ale rychle jsem se dal do kupy a odehrál velké množství zápasů. Bohužel v průběhu soutěže zranění na naší straně přibývala a v závěru už jsme neměli z čeho brát.

Navíc jsme spoustu času odehráli v našem obranném pásmu a jen jsme vyčkávali na chyby soupeře. Fyzicky to byl vyčerpávající hokej. Konec sezóny týmu vůbec nevyšel ani herně. Teď jsem ale v Praze a myslím na národní tým.

Jak dlouho jste před středečním tréninkem nestál na bruslích?
Asi týden. Jen se synem jsem se byl dvakrát sklouznout pro radost.

Zažil jste před rokem šampionát ve Finsku, jaké na něj máte vzpomínky?
Skvělé, i když jsme nakonec neudělali medaili. Už se zase těším hlavně na skvělou partu. Pro mě je reprezentace vrcholem kariéry. Jsem jedním z dílků v týmu, doufám že podstatným, a jsem na to patřičně hrdý.

Koho byste bral jako parťáka do obranné dvojice?
Je mi to celkem jedno, ale hlavně doufám, že mi turnaj pořádně sedne. Výborné by bylo, kdyby chytal Roman Čechmánek, komunikace s gólmanem na ledě by se tím pro mě usnadnila.

Oproti NHL je v Sazka Areně mnohem větší kluziště, bude pro vás velkým  problémem se na něj adaptovat?
Na to stačí pár tréninků. Nemůžeme pořád spekulovat, jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Led bude stejný pro všechna mužstva.

Sehnal jste pro rodinu, která s vámi přiletěla, v Praze ubytování?
Zatím jsem manželku a děti nechal u rodičů v Českých Budějovicích. Bydlení v Praze po dobu šampionátu jsem pro ně ale zajistil. Chci aby atmosféru prožívali se mnou. Po mistrovství také chceme v Čechách ještě zůstat na dovolené.

Sledoval jste alespoň zprostředkovaně strašidelnou sezónu svého bývalého klubu z Českých Budějovic, který se poroučel z extraligy?
Bohužel dopadli velmi zle. Telefonoval jsem s kamarády Lubošem Robem a Radkem Bělohlavem. Mám z toho pocit, že mnozí hráči neměli ke klubu pořádný vztah a zajímali je jen peníze. Přitom je tam krásný stadión a výborné zázemí. První liga bude pro tým nesmírně těžká, kluky čeká tvrdý boj o návrat.

Kdyby proběhla stávka v NHL, vlastně se nemáte kam vrátit...
Netuším, kde bych hrál. Musel bych to nechat na manažerovi.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit