Rubriky:

Reprezentace

Průcha věří, že mu góly přinesou nominaci

19. dubna 2004 11:52 - OSTRAVA

Pardubický útočník Petr Průcha se v utkání s Ruskem blýskl dvěma brankami, ani jeho střelecký apetit ale neodvrátil hrozivou prohru v boji o konečné třetí místo v Euro Hockey Tour. "Snažím se hrát co nejlépe, aby si mě trenéři všimli," říká Průcha v rozhovoru pro Právo.

Zápas se vám střelecky vydařil, ale nakonec vše skončilo vysokou porážkou. Těší vás alespoň dva zásahy do Sokolovovy sítě?
Dal jsem je už ze začátku, takže se dá říct, že po těch inkasovaných jsem na ně skoro zapomněl. Utkání se zlomilo brankou na 3:4, potom už jsme se bohužel dostali do křeče.

V obou utkáních s Ruskem jste hrál o nominaci, je to pro Vás psychicky náročné?
Nechci si to připouštět, ale přesto je to velice těžké. Snažím se hrát co nejlépe, aby si mě trenéři všimli.

Proti duelu v Moskvě šel Váš výkon o dost nahoru. Proč?
Je to pravda v Rusku jsem si moc nerozuměl s pukem, vůbec mi taky nešly nohy. Před ostravským publikem jsem se alespoň trochu vyhecoval.

Měl jste i šanci na hattrick, kvůli čemu to nevyšlo?
Rovnal jsem si puk na bekhend, ale tísnil mě ruský obránce a už jsem nestačil puk zvednout. Snad mi alespoň ty dva góly přiblížily nominaci.

Pomáhá Vám ve snaze o nominaci souhra s klubovým spoluhráčem Jiřím Dopitou?
Hraje se mi s ním opravdu skvěle, vyhovíme si. Trenéři v šatně často mluví o tom, že chtějí vytvořit dvojice hráčů, které spolu můžou hrát skoro poslepu. Kdybych se dostal do dvojky k Jirkovi, byla by to paráda a pro mě velká pocta.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit