Hokejisté do 18 let porazili na domácím MS Lotyše a udrželi se mezi elitou

Znojmo

Česká hokejová reprezentace do 18 let porazila v závěrečném utkání mistrovství světa ve Znojmě Lotyšsko 7:4. Po druhé výhře na turnaji si tak definitivně zajistila účast v elitní skupině šampionátu. Na vítězství se dvěma góly podílel Jakub Vrána, jenž přidal i dvě asistence.

Hokejisté do 18 let na domácím MS

Po devíti minutách zápasu viděli diváci ve znojemské hale tři branky v rozmezí 72 vteřin. Na vedoucí gól Zadražila Lotyši bleskově odpověděli, ale Procházka vzápětí dopřál českým barvám znovu vedení. Ve druhé třetině přidali domácí ještě čtyři branky a zdálo se, že důležitý zápas mají mladí Češi jasně pod kontrolou.

Do třetí části šla česká osmnáctka s jasným vedením 6:2, ale soupeř zápas ještě zdramatizoval dvěma góly během pěti minut a v některých pasážích dokonce domácí výběr herně přehrával. Dvě minuty před koncem netrefil puk před prázdnou brankou Kulda. Definitivní klid českým barvám dopřála až branka Simona v 59. minutě.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
O udržení (Znojmo):
ČR - Lotyšsko 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 23. a 32. Vrána, 33. a 59. Simon, 10. Zadražil, 11. Procházka, 25. Tomeček - 10. Kalvitis, 26. Jelisejevs, 43. Lipsbergs, 48. Kulda. Rozhodčí: Koch (Švýc.), Salonen - Vikman (oba Fin.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:5, navíc Rosinskis (Lot.) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 847.