Rubriky:

Reprezentace

Plekanec v nároďáku bez Jágra? I na Kladně hraju jen s Židlickým a Tlustým, směje se

6. listopadu 2012 08:19 - Praha

Kvůli nemoci svého otce nemůže za hokejový nároďák absolvovat celý turnaj Karjala, trenéru Hadamczikovi se ale Tomáš Plekanec rozhodl pomoci alespoň ve středečním utkání v Liberci proti Švédům. „Pokud je jen trochu možnost, jsem rád, že si za reprezentaci můžu zahrát alespoň jeden zápas,“ říká útočník Kladna.

 

Petr Hloušek, Právo

Proti Třem korunkám nastoupí Plekanec stejně jako v dresu Rytířů v elitní útočné formaci s Jiřím Tlustým, jen místo Jaromíra Jágra na pravém křídle zaujme liberecký Petr Nedvěd. Útočník hájící v NHL barvy Montrealu se prý v reprezentaci bez svého kladenského spoluhráče a šéfa zároveň obejde.

„My na Kladně stejně většinou hrajeme jen ve třech. Džegr je až jako čtvrtý," vtipkuje a přitom se marně snaží udržet kamennou tvář.

Po dlouhé době Plekanec oblékne dres národního týmu během rozehrané sezóny a ne až po jejím konci. „Je to trošku neobvyklé, už je to opravdu dlouho, co jsem byl v reprezentaci během sezóny. Naposledy snad možná v juniorech," pátrá v paměti.

NHL? Nikdo neví, jak vše dopadne

A přestože nastoupí jen k jedinému zápasu, o úplném odmítnutí kouče Hadamczika neuvažoval. „Je pravda, že bych potřeboval potrénovat, abych byl připravený, pokud by NHL začala. Protože v ní by byl program strašně náročný. Ale prostoru na trénink bude dost i po reprezentaci," říká Plekanec, který podrobnějšími informacemi o aktuálním vyjednávání v zámoří nedisponuje.

„Vím jen to, co proběhlo v médiích. Tedy že NHL zrušila celý listopadový program i zápas pod otevřeným nebem, který byl hodně atraktivní pro hráče i fanoušky. To je škoda. Nikdo neví, jak vše nakonec dopadne. Uvidíme."

škv, Sport.cz

Zrušit