Rubriky:

Reprezentace

Blamáž posadila hokejisty na zadek. Přišla facka a tvrdý pád na zem, shodují se reprezentanti

17. prosince 2012 08:23 - Praha

Měsíc po nádherném triumfu na Karjale přišla absolutní blamáž. Čeští hokejisté nedokázali v Moskvě vstřelit gól Rusům ani Švédům a skončili na Channel 1 Cupu poslední. Bezprostředně po nedělním utkání se Švédy tak byla velká část mužstva připravena na tvrdou kritiku ze strany fanoušků a médií.

 

Grigory Dukor, Reuters

„Na minulém turnaji jsme zvítězili třikrát v řadě, teď se to celé otočilo," litoval trenér Alois Hadamczik, podle nějž všichni reprezentanti hokej hrát bezpochyby umějí a nezapomněli to. „Když jim ale chybí zarputilost, síla v osobních soubojích a přímočarost, nedá se nic vyhrát," tvrdil kouč.

Národní tým s osmi hráči z NHL předvedl o víkendu v ruské metropoli zřejmě vůbec nejhorší představení v celé historii série Euro Hockey Tour. Již předtím reprezentanti podlehli Finsku 2:3.

Zpackané akce reprezentace ČR na EHT :
Švédské hry 1997:
Rusko 1:5, Švédsko 3:6, Finsko 0:5
Channel 1 Cup 2012:
Finsko 2:3, Rusko 0:6, Švédsko 0:4
Karjala 2010:
Švédsko 3:4, Finsko 0:5, Rusko 1:3
Karjala 2002:
Rusko 1:4, Švédsko 2:4, Finsko 3:6

„Na Karjale jsme neztratili ani bod a všechno vypadalo perfektně, jenže teď se to celé otočilo a nemáme vůbec nic. Přišla facka a tvrdý pád na zem," přiznal obránce Jakub Nakládal, patřící mezi jedenáct hráčů, kteří odehráli oba turnaje.

Výkony českého týmu na nich se lišily jako den a noc. Zatímco na Karjale reprezentaci zdobila vzorná defenzíva a zářili i oba gólmani, tentokrát byla v obranné činnosti spousta chyb a především mužstvo ukázalo naprosto mizernou koncovku. „Hokej se hraje na góly, ne na šance nebo krásu. Nevyužili jsme příležitosti a inkasované branky nás posílaly dolů," připouštěl na webu hokej.cz Aleš Hemský, jenž spálil asi největší šance a sám si to hodně vyčítal. „Beru i na sebe, že jsme takhle dopadli v koncovce," vykládal.

Po debaklu s Rusy chtěli reprezentanti alespoň v neděli napravit dojem, aby mohli odjet se vztyčenou hlavou, jenže Švédové je taky předčili. Právě tím, jak využili gólové příležitosti a jak pečlivě zvládali činnost v obranném pásmu. „V kabině toho během utkání padalo hodně. Říkali jsme si, že musíme víc střílet a tlačit se do branky. Efekt to ale nemělo žádný, jalově vyzněly i všechny naše přesilovky," podotkl kapitán Tomáš Plekanec.

Vyhořeli i další elitní střelci jako Krejčí, Voráček, Frolík a hlavně třinecký Růžička, jemuž přesná extraligová muška v reprezentaci absolutně uletěla. „Potřebovali jsme dát třeba i nějaký náhodný gól, tohle nám prostě chybělo. Musíme si ale na rovinu přiznat, že soupeři v Moskvě zahráli o hodně lépe. Jestli jsme si po Karjale mysleli, že na ně máme, tak víkendové výsledky nás zase posadily na zadek," tvrdil útočník Petr Nedvěd.

Martin Kézr, jis, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace