Rubriky:

Reprezentace

Hertl může být platným trumfem hokejové dvacítky

19. prosince 2012 12:45 - Praha

Útočník Tomáš Hertl, který si před měsícem na Karjale zahrál i za národní tým dospělých, je nejznámějším jménem mezi hokejovými reprezentanty do 20 let, kteří ve čtvrtek večer odletí na šampionát do ruské Ufy.

 

Petr Hloušek, Právo

„Nechceme ale rozhodně mužstvo stavět na jedné hvězdě, i když Hertl může být platným trumfem. Upřednostňuji spíš týmové pojetí a pro ně hledám vhodné typy, z nichž při dodržení taktiky rostou individuality," tvrdí trenér Miroslav Přerost.

Z hráčů, kteří absolvovali závěrečné soustředění v Rokycanech, teď pravidelně v Tipsport extralize nastupují vedle slávisty Hertla, který hrál na MS dvacítek už loni, také kladenský obránce Doudera a zlínský Urbanec. Do elitní domácí soutěže už v této sezóně nakoukli i sparťan Simon, Štencel z Vítkovic, karlovarský Koblasa a budějovičtí Švihálek s Rouskem.

V nominaci figuruje dvanáct hráčů ze zámoří

Přerost pozval i dvanáct hráčů působících v zámoří, včetně Hrbase, Musila, Jaškina, Frka, Sedláka, Hyky a Faksy, kteří už mají se šampionátem zkušenost. „Bude na nich logicky ležet větší tíha zodpovědnosti," přemítá kouč, jenž nechtěl zatím určovat gólmanskou jedničku. Spoléhá na formu Bartošáka i Machovského. Oba chytají za oceánem.

Ve středu odpoledne sehraje dvacítka ještě poslední domácí přípravu v Havlíčkově Brodě se Slováky a teprve ve čtvrtek před polednem chce Přerost zúžit nominaci, musí ještě škrtnout tři jména.

„Musíme to dobře zvážit, abychom nějakého rozhodnutí třeba nelitovali. Mužstvo je velmi vyrovnané a je tam zhruba osm hráčů, kteří jsou na hraně," prozrazuje Přerost.

Jasno dosud nemá ani o tom, zda do Ruska, kde se bude turnaj konat po čtyřech předcházejících šampionátech na severoamerickém ledě, poveze osm obránců a 12 útočníků, nebo zvolí poměr sedm, třináct. „Chceme stavět hru hlavně na dobré obraně," tvrdí kouč, kterému situaci zkomplikovalo zranění kotníku karlovarského obránce Tomáše Kvapila.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace