Rubriky:

Reprezentace

Živě

Těžký test na úvod. Hokejová dvacítka zahájí MS proti šampiónům ze Švédska

26. prosince 2012 07:48 - Praha/Ufa

Ve středu hodinu po poledni středoevropského času zahájí čeští junioři v Rusku svou pouť hokejovým mistrovstvím světa hráčů do 20 let, které letos pořádá město Ufa. Svěřence trenéra Miroslava Přerosta čeká hodně nelehký rozjezd v podobě dvojboje proti severským favoritům základní skupiny. Do turnaje vstoupí kláním s obhájci zlata Švédy, následně přijdou na řadu Finové. Ve skupině A pak čekají český tým ještě zápasy s Lotyšskem a Švýcarskem.

 

Milan Malíček, Právo

Čeští mladíci se společně připravovali od poloviny prosince a soustředění zakončili prohrou v přípravném duelu se Slovenskem. Již v dějišti šampionátu ale absolvovali generálku na turnaj proti Německu, kterou vyhráli jednoznačně 7:2. Na vrcholu sezóny by Přerostův výběr rád dosáhl minimálně na obhajobu páté příčky z minulého šampionátu v Kanadě, drží se však při zemi.

"Naprosto základním cílem je postup ze skupiny, to je základní kámen pro nějaký další úspěch. Pak můžeme přemýšlet dál," odmítl Přerost konkretizovat, jak vysoko je nastavena laťka spokojenosti s konečným umístěním.

Přerost, jenž vedl mužstvo již před rokem, si dobře uvědomuje, jak důležitý je vstup do turnaje, navíc při nekompromisním systému, v němž na čtvrtý a pátý tým skupiny čeká boj o přežití mezi elitou ve čtyřčlenné skupině o udržení.

"Každý zápas má na mužstvo a jeho stav obrovský vliv. Každé povedené utkání ten tým zvedá, nepovedené naopak ubírá na sebejistotě. Pokud chceme do čtvrtfinále, minimálně dva zápasy musíme vyhrát," připomněl Přerost.

"Švédsko a Finsko máme velmi dobře zmapované, o těch máme jasno. Švédové sice podle našich zpráv nebudou mít některé klíčové hokejisty, ale to nic nemění na jejich síle. Mají takovou zásobárnu talentů, že když nepřijede nejlepší obránce a útočník, nelze vůbec říct, že je to poloviční mužstvo. Dokážou je určitě snadno nahradit. A to samé platí i o Finech," dodal Přerost.

Utkání začíná ve 13 hodin SEČ a sledovat jej budete moci v on-line reportáži na Sport.cz. Přímý přenos vysílá ČT Sport.

ČTK, Sport.cz

Jak skončí úvodní zápas české dvacítky na MS?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.