Rubriky:

Reprezentace

Soupeři českých hokejistů na olympiádě v Soči budou Švédové, Švýcaři a Lotyši

10. února 2013 19:53 - Praha

Hokejisté Lotyšska budou soupeřem Česka v základní skupině C na olympijských hrách v Soči v roce 2014. Lotyši si v kvalifikační skupině E doma v Rize zajistili postup navzdory závěrečné porážce s Francií 2:3 v prodloužení, když vyhráli o bod před Kazachstánem.

 

Anders Wiklund, ČTK/AP

V německém Bietigheim-Bissingenu slavili ve skupině D Rakušané díky porážce s Německem 2:3 až po samostatných nájezdech. Němci tak zaostali za Rakušany o bod a po 65 letech budou pod pěti kruhy chybět. Už v pátek si zajistili postup Slovinci.

Kvalifikace hokejistů na ZOH 2014 v Soči:
Skupina D (Bietigheim-Bissingen):
Nizozemsko - Itálie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 36. Willemse - 21. a 59. Rocco, 6. Iannone, 22. Sirianni.
Německo - Rakousko 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Köhl, 47. M. Wolf, 63. Reimer - 32. A. Lakos, 53. Peintner.
Konečná tabulka:        
1. Rakousko 3 2 0 1 0 11:6 7
2. Německo 3 1 1 1 0 9:5 6
3. Itálie 3 1 1 0 1 8:5 5
4. Nizozemsko 3 0 0 0 3 3:15 0
Skupina E (Riga):
Velká Británie - Kazachstán 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Branky: 1. Starčenko, 3. Romanov, 25. Žajlauov, 29. Litviněnko, 30. Solarev, 38. Alexandrov.
Lotyšsko - Francie 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. Darzinš, 41. Karsums - 3. Fleury, 15. Meunier, 65. Bellemare.
Konečná tabulka:        
1. Lotyšsko 3 2 0 1 0 11:7 7
2. Kazachstán 3 2 0 0 1 11:5 6
3. Francie 3 1 1 0 1 9:7 5
4. Velká Británie 3 0 0 0 3 4:16 0
Skupina F (Vojens):
Ukrajina - Slovinsko 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Gniděnko - 4. a 5. Sabolič, 5. D. Rodman, 10. Ticar, 32. Urbas, 59. Jeglič.
Dánsko - Bělorusko 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 27. Poulsen, 39. Jakobsen - 26. Kitarov, 29. Stefanovič, 43. Stěpanov.
Konečná tabulka:        
1. Slovinsko 3 3 0 0 0 12:4 9
2. Bělorusko 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Dánsko 3 1 0 0 2 5:5 3
4. Ukrajina 3 0 0 0 3 1:14 0
Složení základních skupin na OH v Soči 2014:
Skupina A: Rusko, Slovensko, USA, Slovinsko.
Skupina B: Finsko, Kanada, Norsko, Rakousko.
Skupina C: Česká republika, Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Podsekce:

 
  • MS do 20 let 2016/2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..