Hokejisté se v Moskvě rozloučili těsnou prohrou s Ruskem

MOSKVA

Nejtěsnějším rozdílem podlehli čeští hokejisté ve svém závěrečném vystoupení na Rosno Cupu v Moskvě ruské sborné. Jedinou branku domácího výběru zařídil až v závěru druhé třetiny Popov a ruští hokejisté se tak mohou radovat z celkového triumfu na turnaji. Čeští hokejisté po vítězství Finů nad Švédy obsadili v konečném pořadí třetí příčku.

Domácí celek se v úvodu nechal zaskočit přestavěným Rulíkovým týmem, chvíli po úvodním vhazování prověřil ruského gólmana Bryzgalova Vlasák. Český důraz poté vyústil v úvodní přesilovku zápasu, která však skončila bez využití.

S postupujícím časem se začali prosazovat domácí, nebezpečí hrozilo hlavně od útoku Kovaljov, Dacjuk, Kovalčuk. Gólu se ale v první třetině diváci nedočkali, ruský celek nevyužil dvě přesilovky, stoprocentní šanci překonat Trvaje neproměnil ani Pěrežogin. Český brankář se v závěru třetiny vyznamenal tváří v tvář proti Kovalčukovi.

:. ANKETA
Jakou známkou byste ohodnotili výkon českých hokejistů na Rosno Cupu? Hlasujte v anketě na konci článku.

Lehká práce pro Popova

Čekání na gól pokračovalo i v prostřední části, ani jedno mužstvo se ale nedokázalo s rostoucím počtem šancí a množstvím početních výhod prosadit. Až v 38. minutě se dočkali domácí, kdy za záda bezmocného Trvaje doklepl odražený puk Popov. Český gólman v závěru druhé třetiny ještě stačil kouzelnickým zákrokem zlikvidovat obrovskou šanci Pěrežogina.

I na začátku závěrečného dějství byl český celek aktivní, střela Vrbaty ale mířila vedle a do prostoru ruské branky nezamířila ani Mikeskova teč. Po vyloučení na obou stranách začal ruský výběr hlídat těsné vedení a spoléhal především na brejky. Čeští hráči na překonání pozorné defenzivy soupeře hledali recept jen těžko, Rusové naopak několikrát nebezpečně zahrozili při přečíslení.

Češi nevyužili ke změně skóre ani přesilovku v závěru třetiny a ruský celek se tak mohl po nejtěsnější výhře radovat nejen z vítězství v utkání, ale i v celém turnaji.

V severském derby Finsko - Švédsko, které turnaj v neděli odpoledne uzavřelo, se z vítězství 3:0 radovali hráči Suomi a český výběr tak spadl na třetí místo tabulky. Stejná příčka mu patří i v průběžném pořadí Euro Hockey Tour.

Rosno Cup - All stars tým
Bryzgalov (Rus.) - Tallinder (Švéd.), Višněvskij (Rus.) - Vlasák (ČR), O. Jokinen (Fin.), Kovalčuk (Rus.)
Česko - Rusko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 38. Popov (Pěrežogyn, Rjazancev). Rozhodčí: T. Andersson (Švéd.) - Kamurkin, Lifanov (oba Rus.). Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 8500.
Česko: Trvaj - Ptáček, T. Kaberle, J. Novák, Hejda, Škoula, Blaťák, Martínek, Sičák - Vlasák, Vašíček, J. Hlinka - A. Hemský, Divíšek, Kohn - Rosa, V. Nedorost, R. Vrbata - Irgl, Mikeska, Veselý. Trenéři: Radim Rulík, Ondřej Weissmann a Marian Jelínek.
Rusko: Bryzgalov - Guskov, Višněvskij, Kondratěv, Tjutin, Kuljaš, Gusev, Rjazancev, Proškin - Kovaljov, Dacjuk, Kovalčuk - F. Fjodorov, Skugarev, Semin - Simakov, Kudašov, Saprykin - Pěrežogin, Kurjanov, Popov. Trenéři: Zinetula Biljaletdinov, Vladimír Pljuščev, Vladimír Jurzinov a Leonid Gerasimov.