Rubriky:

Reprezentace

Francouz po skvělém debutu: Kluci skvěle bránili. Možná se báli, když jsem v bráně

5. dubna 2013 09:25 - Jindřichův Hradec

Debut snů! Poprvé si Pavel Francouz stoupl do reprezentační branky a hned z toho bylo čisté konto. Šestadvaceti zákroky vychytal v Jindřichově Hradci českému týmu výhru 1:0 nad Lotyši v rámci seriálu Euro Hockey Challenge.

 

David Veis, ČTK

Mohl jste si přát vůbec lepší premiéru?

Byla nejlepší, jaká mohla být, ale musím zůstat nohama na zemi. Kluci skvěle bránili, nevím, možná se báli, když jsem v bráně. (úsměv) Moc práce jsem neměl, prošly na mě jen lehčí střely a ty jsem měl. Papírovým favoritem jsme byli my, Lotyši se snažili spíš bránit a uhrát to na nějaký hubený výsledek, naštěstí jsme jim nedovolili dát gól.

Nejpřekvapivější pro vás asi byla střela spoluhráče Zdeňka Kutláka, od jehož hokejky na vás ve třetí třetině puk nečekaně zamířil…

Led už nebyl nejlepší, já tam stál narovnaný a najednou mi puk přistál v náručí. Kdyby to šlo trochu vedle, asi bych to neměl…

Byl jste před svým debutem nervózní?

Nejsem úplný flegmatik, trochu nervózní jsem byl. Člověk to přece jen má vzadu v hlavě, ale nejde o život, pořád je to jen hokej.

Byl to pro vás velký rozdíl oproti extralize?

Největší je v tom, že ty kluky tady tolik neznám. V klubu jste s nimi celou sezónu, máte zajetý režim, tady hrajete s lidmi, které jste třeba předtím nikdy neviděl. Je to takové zvykání.

Ve středu dal vítězný gól Karel Kubát, teď jste vy vychytal čisté konto, v Litvínově z vás musejí mít radost…

Od spoluhráčů se asi pochvaly dočkáme, takhle jsme si to asi ani jeden nepředstavovali.

Stoupla teď vaše šance udržet se v reprezentačním kádru co nejdéle?

Nevím. Pro mě by byla strašná výhra, kdybych se na mistrovství světa dostal jako třetí gólman a mohl se tam podívat.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace