Rusko - ČR 5:2Hokejová osmnáctka podlehla na MS Rusku a jde na Kanadu

Česká hokejová osmnáctka prohrála na mistrovství světa v závěrečném utkání v základní skupině A s domácím Ruskem 2:5. Zápas už nemohl nic změnit na tom, že svěřenci Luďka Bukače mladšího postoupí do čtvrtfinále ze čtvrtého místa a čeká je ve čtvrtek od 18:00 SELČ souboj se suverénem skupiny B Kanadou.

Český tým se po úvodní výhře nad Lotyšskem a porážkách s USA a s Finskem nemohl ze čtvrté pozice posunout. V brance dostal v hale Bolšoj zaplněné 6700 diváky poprvé na turnaji místo Svobody šanci Pacl. V úvodu musel čelit náporu domácích, za český tým zahrozili Pastrňák a Rob. Bukačův výběr nevyužil v úvodní části ani dvě přesilovky a při první z nich musel Pacl vyřešit únik Šackého.

Po 64 vteřinách druhého dějství se ale Rusové radovali po Bučněvičově trefě zblízka. Za čtyři minuty zúročil převahu sborné Děmidov a v polovině utkání zvýšil už na 3:0 v oslabení Tolčinskij.

Češi se nevzdali. V závěru druhé části po Kämpfově přihrávce zpoza branky překonal Šestjorkina mezi betony Vrána. Ve 48. minutě při Košťálkově vyloučení ujel v oslabení Pastrňák, ale jen jednobrankový rozdíl vydržel necelé tři minuty. Tkačov ránou z kruhu pojistil vedení Ruska a výsledek ještě dovršil Šackij.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Soči:
Skupina A:
Rusko - ČR 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Bučněvič (Tkačov), 26. Děmidov (Bučněvič, Gluchov), 31. Tolčinskij, 52. Tkačov, 56. Šackij (Setdinov, Galejev) - 38. Vrána (Kämpf, Kohout), 48. Pastrňák (Zacha). Rozhodčí: Koch (Švýc.), Papp (Kan.) - Leermakers (Niz.), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 6:1. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 6700.
Sestava ČR: Pacl - Klok, Štencel, Košťálek, Pyrochta, Kokeš, Dvořák, Němeček - Kämpf, Kaše, Rob - Vrána, Přikryl, Kohout - Indrák, Zdráhal, Zbořil - Pastrňák, Zacha, D. Kubalík - Pokorný. Trenér: Luděk Bukač ml.
USA - Finsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

3 : 0 Česko - Švýcarsko 3 : 0 dohráno
20240425T14 : 00:00+0200