Rubriky:

Reprezentace

Boj o olympiádu začal! Nároďák se sešel v Pardubicích bez Lenera, který havaroval na kole

26. srpna 2013 18:38 - Pardubice

Teprve před třemi měsíci ukončila hokejová reprezentace sezónu minulou, ode dneška už se vrhla do přípravy na tu nadcházející, jejímž vrcholem budou únorové olympijské hry v Soči. Národní tým se sešel v Pardubicích, kde od čtvrtka do neděle absolvuje České hokejové hry, první díl podniku Euro Hockey Tour. A hráči cítí, že právě nyní mají šanci kouči Aloisi Hadamczikovi dokázat, že si zaslouží být v nominaci pro turnaj pod pěti kruhy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už dříve Hadamczik vyhlásil, že kádr pro olympiádu v Soči bude složený převážně z hráčů působících v NHL. Aby ne, když právě v zámoří působí většina z tuzemské špičky. Obratem však dodával, že místo se najde i pro Evropany.

„Jestliže hráči z Evropy velmi dobře zvládnou zápasy Euro Hockey Tour proti Rusku, Švédsku a Finsku, hodně budeme přemýšlet o tom, jestli jim prostor na olympiádě dáme. Povedený turnaj tomu kterému hráči jenom prospěje a posune ho výš. A pakliže svůj výkon na dalším turnaji zopakuje, už člověk začne uvažovat o tom, že to není náhoda," prohlásil Hadamczik.

„Každý ví, že je olympijská sezóna, a ten kdo říká, že na to nemyslí nebo ho to nezajímá, tak lže. Všichni, kteří dostanou pozvánku do reprezentace, někde vzadu v hlavě mají, že šance by být mohla, i když třeba malá. Na olympiádu by chtěl jet každý," říká jasně gólman Jekatěrinburgu Jakub Kovář.

Červenka se vrátil po roční pauze

V Pardubicích trenéři přivítali kompletní kádr složený ze dvou brankářů a jednadvaceti hráčů do pole. „Snad poprvé v historii jsem neřešil žádná zranění. Samozřejmě to vychází i z toho, že hráči teď nejsou v zápasovém zatížení, ze kterého plynou zranění," potěšilo Hadamczika.

Jediným absentérem tak byl generální manažer Slavomír Lener, který se zranil při jízdě na kole. „Najel do velké díry na silnici a zlomil si klíční kost a žebro. Navíc má pneumotorax (v plicích se mu nahromadil vzduch), je to dost nepříjemné," přiznal Hadamczik.

Do reprezentace se po roce vrací i Roman Červenka, letní posila Petrohradu v Kontinentální lize. „Ani mi nepřijde, že by to bylo už takhle dlouho. Nevnímám to tak a těším se na turnaj, který je v Čechách," řekl mistr světa z roku 2010. „Když hrál Červenka v Evropě, dokazoval, že je to velký hráč. Pokud bude zdravý a ve formě, nepochybně je jedním z adeptů do Soči," řekl trenér.

Hlavní krédo: nasazení, vůle a bojovnost

Hadamczik si uvědomuje, že v době, kdy se ještě sezóna nerozběhla, nemůže očekávat vyhranost všech svých svěřenců. „To je pochopitelné. Ale mužstvo musí zdobit nasazení, vůle a bojovnost. Zápasová praxe přijde potom."

Reprezentace vstoupí do Czech Hockey Games ve čtvrtek od sedmnácti hodin zápasem proti Finsku, v sobotu změří síly se Švédskem, o den později pak turnaj zakončí střetnutím s Ruskem. Kapitánem bude Tomáš Rolinek, jeho zástupci pak Jiří Novotný a Petr Čáslava.

Nominace české hokejové reprezentace na Czech Hockey Games: 
Brankáři: 
Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL)
Alexander Salák (Petrohrad/KHL)
Obránci: 
Petr Zámorský (Zlín)
Filip Novák (Dynamo Moskva/KHL)
Michal Barinka (Vítkovice)
Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL)
Ondřej Němec (Lev Praha/KHL)
Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL)
Petr Čáslava (Čerepovec/KHL)
Jakub Nakládal (Lev Praha/KHL)
Útočníci: 
Roman Červenka (Petrohrad/KHL)
Petr Hubáček (Jyväskylä/Fin.)
Jiří Novotný (Lev Praha/KHL)
Lukáš Kašpar (Doněck/KHL)
Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL)
Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL)
Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL)
Tomáš Rolinek (Sparta Praha)
Petr Holík (Zlín)
Ivan Rachůnek (Sparta Praha)
Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL)
Petr Vrána (Lev Praha/KHL)
Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL)
Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace